Biznes rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Studium: teraz kierunki

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski powoła nowy zespół, który będzie kontynuował prace nad zmianą Studium i opracowuje drugą część dokumentu - dotyczącą kierunków rozwoju Krakowa. W skład zespołu autorskiego wejdą uznani eksperci w dziedzinie architektury i urbanistyki, komunikacji, przedstawiciele wydziałów merytorycznych Urzędu Miasta Krakowa oraz pracownicy Biura Planowania Przestrzennego.

Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania składa się z dwóch  części. Zespół pod kierownictwem prof. Jana Macieja Chmielewskiego opracował część pierwszą

- dotyczącą uwarunkowań. Przedstawia ona diagnozę stanu zagospodarowania istniejącego w mieście, a także wskazuje ograniczenia, które mają wpływ na drugą część Studium - kierunki zagospodarowania przestrzennego Krakowa, opracuje je zespół, który w najbliższym czasie powoła Prezydent Krakowa.

Prace nad projektem zaczną się jeszcze w tym roku. W przyszłym roku projekt Studium będzie konsultowany z mieszkańcami nie tylko w wymaganym ustawowo zakresie, ale znacznie szerzej, tak by każdy zainteresowany mógł uczestniczyć w dyskusji na temat zapisów w dokumencie.

Dodajmy, że Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta to  dokument określający w jakim kierunku gmina powinna się rozwijać. W sposób bardziej ogólny niż miejscowe plany wskazuje przeznaczenie określonych terenów. Plany miejscowe nie mogą naruszać ustaleń Studium. Dokument jest opracowywany dla całego obszaru Miasta. Decyzja o zmianie obowiązującego od 2003 roku Studium została podjęta uchwałą Rady Miasta. (KS).

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-10-19
Data aktualizacji: 2011-10-19
Powrót

Zobacz także

Znajdź