Odwiedź Kraków rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Nowy punkt dla turystów w CORT

Od 3 października Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (ul. Powiśle 11) ma kolejny punkt informacji dla turystów. Oprócz działającego tam punktu InfoKraków, od dziś czynny jest punkt utworzony w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej (MSIT). W uroczystym otwarciu uczestniczył Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

„Od teraz CORT nie jest już tylko  strategicznym punktem  nowoczesnej,  miejskiej sieci informacji turystycznej – InfoKraków,  ale też  elementem Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Dzięki CORT  Małopolski  System  Informacji Turystycznej będzie funkcjonował w naprawdę znakomitym, strategicznym punkcie Krakowa. Tuż pod Wawelem, w przestrzeni, którą odwiedza każdy przybywający tu z Polski czy z zagranicy,  turysta” - mówi Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Prezydent wyraził zadowolenie, że Kraków mógł stać się partnerem tak ważnego dla promocji Małopolski projektu: „Zależy nam na tworzeniu konkurencyjnego  obszaru metropolitalnego. Jest to kolejne – po komunikacji aglomeracyjnej przedsięwzięcie -  które pozwala nam budować silne, partnerskie więzi z naszymi sąsiadami” – dodaje Prezydent.

Nowy punkt został utworzony w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej (MSIT) - projektu realizowanego przez Województwo Małopolskie, którego głównym celem jest stworzenie spójnego dla regionu systemu informacji turystycznej.

W punktach turysta bez trudu będzie mógł w jednym miejscu zdobyć potrzebne mu informacje, na przykład o godzinach otwarcia muzeów, cenach biletów, dostępnych noclegach czy lokalach gastronomicznych.

Pracownicy punktów przeszli kompleksowe szkolenia z zakresu profesjonalnej obsługi turysty. Dysponują szerokim katalogiem materiałów informacyjnych o Małopolsce w różnych wersjach językowych.

Partnerem projektu jest 25 gmin i powiatów Województwa Małopolskiego. Oprócz Krakowa placówki objęte systemem zostaną uruchomione w najważniejszych miejscowościach turystycznych  Małopolski, m.in. w  Myślenicach, Tarnowie, Wadowicach, Oświęcimiu, Zakopanem, Rabce – Zdroju, Nowym Sączu i Krynicy Zdroju. Wszystkie będą odznaczać się jednorodną aranżacja wnętrz i wyposażeniem, stanowiąc rozpoznawalny element marki MSIT. Będą one połączone zintegrowanym systemem informatycznym.

Punkt w ramach MSIT utworzony w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego  czynny będzie 7 dni w tygodniu od godz. 9:00 do godz. 19:00.

Przypomnijmy, że  CORT to  nowoczesny obiekt o powierzchni ponad 700 m2. Zapewnia pełen zakres obsługi informacyjnej, znajdują się w nim także pomieszczenia dla przewodników i toalety publiczne, zaś wnętrza CORT są okazjonalnie wykorzystywane jako przestrzeń ekspozycyjna. W CORT zaplanowano również część komercyjną – w tym przede wszystkim lokale z pamiątkami i punkt gastronomiczny o standardzie porównywalnym do analogicznych miejsc w Europie. (KS).

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-10-05
Data aktualizacji: 2011-10-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź