Komunikat archiwalny

Nowe strefy parkowania

P1 - Stare Miasto, P2 - Kazimierz i P3 - Grzegórzki to nowe oznaczenia stref parkowania , które zaczynają obowiązywać od 4 sierpnia (czwartek). Uchwałę w sprawie nowych stref parkowania podjęła  Rady Miasta Krakowa.

Nowe strefy parkowania
Fot. www.krakow.pl

Nowe prawo wprowadza podział strefy płatnego parkowania na trzy podstrefy (P1 – Stare Miasto, P2 – Kazimierz, P3 – Grzegórzki). Mieszkańcy, którzy wykupili abonament na Kazimierzu i Grzegórzkach, będą mogli parkować tylko w swoich podstrefach (odpowiednio P2 i P3) . Z kolei mieszkańcy dawnej strefy C i dzisiejszej strefy B będą mogli zostawiać parkować samochody tylko w rejonie oznaczonym znaczkiem P1 (czyli na terenie odpowiadającym dawnemu przebiegowi strefy płatnego parkowania).

Podczas przedłużania ważności ich abonamentów doklejony na nich zostanie odpowiedni znaczek (P1, P2 bądź P3).

Wszyscy mieszkańcy, którzy wykupili wcześniej abonamenty, mogą z nich korzystać na dotychczasowych zasadach maksymalnie do końca grudnia 2011 roku. Będą je mogli wykorzystywać jedynie w swojej podstrefie. Posiadacze abonamentów o dłuższym terminie ważności będą musieli je zwrócić do 31 grudnia 2011 roku w biurze Strefy Płatnego Parkowania, które mieści się na rogu ul. Smolki i Kalwaryjskiej (nadpłacone pieniądze zostaną zwrócone), a następnie wykupić abonament według obowiązujących od 4 sierpnia zasad.

W myśl nowych zasad, wzrosną koszty wykupu czasu parkowania w parkomatach. Druga godzina postoju podrożeje o 40 gr (3,5 zł), a trzecia o 90 gr (4,1 zł). Przypomnijmy, że opłaty za parkowanie będą pobierane od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00 – 20.00. (M)

Pokaż metkę
Osoba publikująca: MARCIN FABER
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Zobacz także