Biznes rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Jest raport z konsultacji w sprawie spopielarni w Podgórkach

Raport końcowy z konsultacji społecznych w sprawie budowy cmentarza komunalnego i spopielarni w Podgórkach Tynieckich został przekazany Radzie Miasta Krakowa. Dokument dostępny jest na stronie www.dialogspoleczny.krakow.pl.

Na stronie Dialogu Społecznego można też znaleźć zapis rozmowy z Cezarym Ulasińskim z Centrum Doradztwa Strategicznego – współautorem raportu z konsultacji społecznych dotyczących budowy cmentarza i spopielarni w Podgórkach Tynieckich.

Przypomnijmy, że Miasto planuje budowę nowej nekropolii w sąsiedztwie zachodniej obwodnicy Krakowa, przy węźle autostrady A4 „Sędzina”, na terenie sąsiadującym z południową granicą Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego. Najbliższe sąsiedztwo to Centrum Techniczne Delphi. Odległość od Opactwa w Tyńcu w prostej linii wynosi około 4 km.

Cmentarz ma być dostosowany do różnych występujących w Polsce tradycji pochówku. Znajdzie się tu miejsce na groby ziemne, groby murowane i kolumbaria. Obiekt ceremonialny przystosowany będzie do możliwości odprawiania ceremonii zgodnie z obrzędami różnych wyznań (oraz pochówków świeckich). W skład nowoczesnej nekropolii ma wejść także spopielania zwłok.

Inwestycja wychodzi naprzeciw potrzebom mieszkańców Krakowa, zwłaszcza tym, którzy nie posiadają grobowców na dotychczasowych cmentarzach miejskich. W ramach inwestycji ma powstać pierwsza w Krakowie spopielania zwłok. Obecnie rodziny wybierające ten rodzaj pochówku muszą korzystać z usług firm z innych miast.

Konsultacje społeczne w sprawie budowy cmentarza w Podgórkach Tynieckich wraz ze spopielarnią prowadzone były od 1 października 2010 roku do 28 lutego 2011 na platformie internetowej. (M).

pokaż metkę
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-07-01
Data aktualizacji: 2011-07-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź