Odwiedź Kraków rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Krakowski Rynek Główny najpiękniejszy na świecie

Rynek Główny w Krakowie zwyciężył w rankingu na najpiękniejszy plac Europy, przygotowanym przez francuski oddział prestiżowego wydawnictwa Lonely Planet. Pokonaliśmy Wenecję i Maroko.

Francuski oddział Lonely Planet opisuje krakowski Rynek Główny jako „cudem ocalałą z zawieruchy wojennej, perłę architektury renesansowej, z dominującym Kościołem Mariackim i centralnie położoną XVI-wieczną halą kupiecką zwaną Sukiennice". Autorzy rankingu zachęcają szczególnie, by do Krakowa na Rynek Główny przyjechać w lipcu na festiwal teatrów ulicznych i w grudniu, by wziąć udział w tradycyjnym jarmarku bożonarodzeniowym.

To nie pierwsze wyróżnienie dla krakowskiego Rynku Głównego. Tygodnik Newsweek, który opublikował ranking Lonely Planet przypomina na swojej stronie internetowej, że w 2005 roku Rynek Główny został uznany najlepszym placem świata przez „Project for Public Spaces", amerykańską organizację zajmującą się rewitalizacją miejskich przestrzeni publicznych, a w 2010 holenderski portal StedenTripper.com umieścił go na liście dziesięciu europejskich placów, które trzeba zobaczyć.

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2013-12-13
Data aktualizacji: 2013-12-13
Powrót

Zobacz także

Znajdź