Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Krakowskie przepisy. Kulinarny konkurs z nagrodami

Notes z przepisami babci, wycinki ze starych gazet, czy przekazywana z pokolenie na pokolenie receptura pachnąca kminkiem, a może nowoczesna inspiracja kulinarna związana z kuchnią małopolską...? Czekamy na Wasze przepisy i kuchenne rodzinne opowieści  związane z Krakowem.

Ruszył nowy konkurs, w którym mogą wziąć udział wszyscy miłośnicy lokalnej kuchni. Zbieramy przepisy, które Waszym zdaniem, są esencją krakowskiego i małopolskiego smaku. Konkurs trwa do 31 grudnia 2013 r. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 15 stycznia 2014 r.

Najciekawszych dań będzie można spróbować w restauracji krakowskiej Biała Róża, której Szef Kuchni Łukasz Cichy podjął się kulinarnej interpretacji tutejszej tradycji na talerzach gości. Ostatnio przywrócił od zapomnienia:  prażuchy, rydlowską polentę, zupę kminkową, inspirowane przepisami Bronowian m.in. Pani Marii Rydlowej.

Na autorów najciekawszych przepisów i opowieści kulinarnych czekają nagrody:

  •  lot  balonem nad Krakowem, a na smak - kosz krakowskich smakołyków
  •  kolacja dla dwojga w restauracji Biała Róża – dania krakowskie w wyjątkowej, nowoczesnej  interpretacji Szefa Kuchni
  •  karnet na przyszłoroczny Festiwal Sacrum Profanum w Krakowie
  •  bilet wstępu o wartości 450 zł na prestiżową ogólnopolską konferencję Food Servisu : „Czas na zmiany, czyli świeżość w promowaniu gastronomii...", w czasie której będzie można spotkać autorytety polskiego rynku gastronomicznego m.in. Martę Gessler, Agnieszkę Kręglicką, Adama Chrząstowskiego i wielu innych

Przepisy i związane z nimi historie przesyłajcie na adres: przepis@restauracjabialaroza.pl, do końca roku. Zwycięzców poznamy do 15 stycznia 2014 r.

Konkurs jest organizowany w ramach projektu „Biała Róża – przyjęcia i spotkania Krakowskie" przy wsparciu Urzędu Miasta Krakowa.

pokaż metkę
Autor: PAULINA POLAK
Osoba publikująca: MARCIN FABER
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2013-12-09
Data aktualizacji: 2013-12-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź