Odwiedź Kraków rozwiń menu
Kulinarny Kraków rozwiń
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wielkanoc na Rynku Głównym

Chleb, jajko, sól, wędlina, chrzan, babka wielkanocna i baranek - to obowiązkowe pokarmy, które powinny się znaleźć w wielkanocnym koszyczku. Dziś (Wielka Sobota, 23 kwietnia) o godzinie 13.00 przed Bazyliką Mariacką rozpocznie się tradycyjne święcenie pokarmów. Na uroczystość zaprasza Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. Pokarmy poświęci ks. kard. Stanisław Dziwisz.

A po święceniu można odwiedzić Targi Wielkanocne, które potrwają na Rynku Głównym do poniedziałku 25 kwietnia. Można na nich kupić stroiki, koszyki, palmy, świeczki, wydmuszki, ręcznie malowaną porcelanę, obrusy świąteczne i wyroby regionalne.

Dla krakowian i turystów odwiedzających targi przygotowano punkty małej gastronomii proponujące kuchnię staropolską, pierogi oraz oscypki i słodycze. Organizatorzy starają się, aby przed samymi świętami punkty małej gastronomii oferowały przynajmniej jedno danie związane ze Świętami Wielkanocnymi.

W Wielką Sobotę (23 kwietnia) o godz. 10:00 odbędzie się pokaz wielkanocnych stołów regionalnych. Imprezę jest organizowana wspólnie z Małopolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego. Wszyscy biorący udział w imprezie, krakowianie oraz turyści zostaną zaproszeni do tradycyjnego stołu wielkanocnego.

Z kolei w Poniedziałek Wielkanocny (25 kwietnia) o godz. 13:00 organizatorzy zapraszają na tradycyjnego „Śmigusa–Dyngusa”. W tym dniu odbędzie się przedstawienie pt. „Wielkanocne Tradycje”, nauka tańców ludowych i narodowych. Impreza jest organizowana wspólnie z Fundacją Polonia Celeberrima.

Organizatorami targów są: Miasto Kraków, Krakowska Kongregacja Kupiecka, Fundacja Promocji Kultury Miasta Krakowa oraz firma „ARTIM” Sp. z o.o. (realizator targów). (KF)

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-04-23
Data aktualizacji: 2011-04-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat