Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wszystkich Świętych 2013

Trwa okres Wszystkich Świętych. Dla mieszkańców Krakowa oraz gości, którzy przyjeżdżają do naszego miasta na groby bliskich, przygotowaliśmy specjalny informator.

Jak zwykle w okresie Wszystkich Świętych Miasto przygotowało specjalną ofertę przewozową komunikacji miejskiej, dzięki czemu na groby bliskich warto udać się tramwajem lub autobusem. Tym bardziej, że jak co roku, w okolicach krakowskich nekropolii czekają nas ograniczenia w ruchu i zakazy postojów.

O stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu apeluje policja. Kierowcy powinni przestrzegać oznakowania przy cmentarzach.

W okolicach cmentarzy zobaczymy też więcej patroli Straży Miejskiej, którzy wspólnie z policjantami, będą czuwać nad porządkiem i bezpieczeństwem.

W specjalnej przygotowanej z okazji Wszystkich Świętych zakładce znajdziemy też informacje o godzinach otwarcia cmentarzy komunalnych, a także o dyżurach pełnionych przez urzędników ZCK. Warto też skorzystać z możliwości, jakie oferuje lokalizator grobów, a także z mapek nekropolii. W okresie Wszystkich Świętych będą odbywać się również kwesty. Ich wykaz można znaleźć poniżej.

Nowością tegorocznego informatora jest specjalny poradnik, jak radzić sobie z odpadami na cmentarzach, zgodnie z regułami obowiązującymi w myśl nowych zasad śmieciowych. Poradnik dostępny jest też na stronie MPO Kraków.


Godziny otwarcia cmentarzy komunalnych:

1 listopada: od godz. 7.00 do ostatniego odwiedzającego

2 listopada: 7.00-20.00

3 listopada: 7.00-20.00


PUNKTY INFORMACYJNE I INFRASTRUKTURA

LOKALIZATOR GROBÓW

UŁATWIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH

ZMIANY RUCHU W OKOLICACH CMENTARZY

KOMUNIKACJA MIEJSKA

KWESTY

BEZPIECZEŃSTWO

MAPKI CMENTARZY

ODPADY

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2013-10-25
Data aktualizacji: 2013-11-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź