Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Konkurs fotograficzny Rodzina w obiektywie

Miasto Kraków i Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zapraszają mieszkańców do udziału w konkursie fotograficznym „Rodzina w obiektywie”. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Konkurs fotograficzny „Rodzina w obiektywie” adresowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych, do wszystkich tych, dla których wartości związane z rodziną i jej  rolą w życiu są niepodważalne, którzy za pomocą aparatu fotograficznego zatrzymują czas naszego miasta, swoich najbliższych.  Utrwalając na zdjęciach wizerunki naszych rodzin dajemy sobie i innym wspomnienia, kształtujemy pamięć o tym, co kochamy, o czym chcemy pamiętać.

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w konkursie, mogą nadsyłać swoje prace (1 – 4 zdjęcia) do 25 kwietnia 2011 r. na adres mailowy agnieszkaf@sckm.krakow.pl (w tytule maila należy wpisać „Rodzina w obiektywie”, treść maila powinna zawierać dane osoby zgłaszającej – imię, nazwisko, adres, tel. kontaktowy). Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 14 maja podczas XXI Biegu Samorządowego na krakowskich Błoniach.

O wynikach konkursu zadecyduje Jury, w skład którego wejdą artyści fotograficy, artyści plastycy oraz przedstawiciele organizatorów. Sponsorem nagrody głównej – aparatu fotograficznego oraz pozostałych nagród jest Polska Grupa Farmaceutyczna Cefarm Kraków Sp. z o.o. Najlepsze prace zostaną umieszczone w katalogu imprezy oraz zaprezentowane na wystawach pokonkursowych w holu kamiennym Magistratu przy pl. Wszystkich Świętych oraz w Galerii Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży przy ul. Wietora 15.

Regulamin konkursu jest dostępny na stronie http://bip.krakow.pl/?dok_id=43538.

Rodzinny konkurs fotograficzny – „Rodzina w obiektywie” inauguruje w Krakowie II edycję ogólnopolskiej kampanii „Postaw na rodzinę”, której koordynatorem jest Biuro Pełnomocnika ds. Rodziny i Polityki Społecznej Marzeny Paszkot.

Przypomnijmy; „Kraków stawia na rodzinę!” – to hasło, pod którym Kraków włączył się w ub. r.  do ogólnopolskiej kampanii „Postaw na rodzinę!”. Patronat nad działaniami objął Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Celem projektu jest pokazanie, że wspieranie rodziny jest najlepszą formą realizowania przez samorządy lokalne profilaktyki zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży. To właśnie rodzina dostarcza dziecku wzorców zachowań - prawidłowych i nieprawidłowych.

Do projektu włączyły się gminy z całej Polski. Zaangażowane samorządy otrzymały pakiet kilku tysięcy materiałów edukacyjnych, adresowanych do rodziców, nauczycieli i dzieci. Dzięki materiałom kampania służy samorządowcom pomocą w przekazywaniu ważnych informacji o roli rodziny w profilaktyce i w promowaniu odpowiedzialnego rodzicielstwa.

Gmina Miejska Kraków aktywnie działa na rzecz kampanii „Kraków stawia na Rodzinę!”. W tym roku szczególny nacisk jest położony na wymiar edukacyjny i profilaktyczny kampanii poprzez zorganizowanie warsztatów i paneli dyskusyjnych, które mają promować pozytywne zachowania i uświadomić niebezpieczeństwa związane z uzależnieniami. Działanie te mają na celu wspieranie rodziny oraz pokazanie, gdzie można uzyskać fachową pomoc i poradę.

W ramach kampanii, Centrum Rozwoju Com Com Zone, partner akcji „Postaw na Rodzinę”, ruszy już niebawem z akcją „Rodzinne pływanie”, w ramach której odbywać się będą darmowe lekcje pływania dla krakowskich rodzin. Akcja ma zachęcić rodziny do aktywnego spędzania czasu wolnego. Szczegóły już wkrótce. (JD).

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-03-16
Data aktualizacji: 2011-03-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź