Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wydział Edukacji z ministerialnym tytułem

Miejsca Odkrywania Talentów – taki tytuł Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall nadała Wydziałowi Edukacji Urzędu Miasta Krakowa. To dowód na to, że urząd odkrywa, promuje  i wspiera uzdolnione dzieci i młodzież.

„Mam nadzieję, ze umieszczenie na polskiej mapie Miejsc Odkrywania Talentów, znajdującej się na stronie internetowej www.roktalentow.men.gov.pl przyczyni się do promocji Państwa placówki w regionie i środowisku lokalnym, wymiany dobrych praktyk z innymi wyróżnionymi placówkami, a także przyniesie satysfakcje z pomocy młodym ludziom w osiąganiu przez nich sukcesów na własną miarę”  - czytamy w uzasadnieniu  ministerialnej decyzji.

Oprócz Wydziału Edukacji  MEN wyróżnił w sumie 31 miejsc w Małopolsce. W Krakowie, tytułem „Miejsca Odkrywania Talentów” wyróżniono m.in. Muzeum Inżynierii Miejskiej, Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży i Wszechnicę Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ministerstwo wskazało również placówki edukacyjne, w których nauczyciele zarażają pasją, odkrywają i pomagają rozwijać talenty. W Krakowie to cztery miejsca: Gimnazjum nr 17, Gimnazjum nr 46, Samorządowe Przedszkole nr 151 i Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 11. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.roktalentow.men.gov.pl.  (WAŚ/KF)

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-03-10
Data aktualizacji: 2011-03-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź