Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Finał Małopolskiego Festiwalu Smaku

Przed mieszkańcami Krakowa i turystami odwiedzającymi nasze miasto wielkie zakończenie niezwykłej podróży kulinarnej przez całą Małopolskę. Dzisiaj (24 sierpnia, sobota) na krakowskim placu Wolnica rozpocznie się finał 9. Małopolskiego Festiwalu Smaku. Po raz kolejny cały Kraków przepełnią aromatyczne zapachy regionalnych specjałów. Wydarzenie zakończy się w niedzielę (25 sierpnia).

Małopolski Festiwal Smaku to najstarsza polska impreza promująca unikatowe dziedzictwo kulinarne regionu, jego produkty regionalne, tradycyjne, lokalne oraz ekologiczne. W czasie wakacji odbyło się siedem edycji lokalnych: w Krakowie, Tarnowie, Wadowicach, Oświęcimiu, Miechowie, Nowym Targu i Nowym Sączu. W ten weekend odbędzie się wielki finał 9. Małopolskiego Festiwal Smaku.

Wszystkich miłośników dobrej kuchni zapraszamy na krakowski Kazimierz w sobotę (24 sierpnia) w godz. od 10:00 do 17:00 oraz w niedzielę (25 sierpnia), w godz. 10:00 do 18:00. Jak co roku podczas wydarzenia nie zabraknie okazji do spróbowania najlepszych wyrobów kulinarnych, konkursów z nagrodami oraz występów artystów związanych z Małopolską.

Główną atrakcją dwudniowej imprezy z pewnością będą małopolskie specjały. Smakosze będą mieli okazję spróbować 58 różnych produktów i potraw, w tym m.in. kiełbasy piaszczańskiej z kija, karczku faszerowanego kurkami, staropolskiego krupniku, tradycyjnych lodów maślankowych, hałusek owsianych, tortu babci Eleonory, ekologiczngo kapłona galicyjskiego i wielu innych smakowitości. Podczas tegorocznej edycji na festiwalową publiczność czekają także pokazy kulinarne, m. in. w wykonaniu Sylwestra Lisa – specjalisty kuchni molekularnej oraz Macieja Koźlakowskiego - uczestnika pierwszej edycji programu „MasterChef". Festiwal Smaku to także doskonała zabawa i możliwość zaprezentowania swoich umiejętności przez blogerów kulinarnych i lifestylowych z całej Polski.

Małopolski Festiwal Smaku jest szczególnym wydarzeniem kulinarnym. Rok w rok skupia około 200 producentów żywności z całego regionu podczas letniej edycji, a także Wielkanocnego i Wigilijnego Smaku. W ciągu ośmiu lat istnienia festiwalu aż 11 małopolskich produktów otrzymało unijny certyfikat „Chronionej Nazwy Pochodzenia" i „Chronionego Pochodzenia Geograficznego". Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest Województwo Małopolskie. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: www.malopolska.pl.

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA FIEDOROWICZ-RAZMUS
Osoba publikująca: MARCIN FABER
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2013-08-23
Data aktualizacji: 2013-08-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź