Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Koncert świąteczny „Krakowiacy” i Przyjaciele

19 grudnia (godz. 17) w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie odbędzie się 59. w historii Zespołu Pieśni i Tańca “KRAKOWIACY” Koncert Świąteczny – tym razem pod hasłem “KRAKOWIACY” i Przyjaciele.

Swój pierwszy koncert zespół „KRAKOWIACY” dał w 1951 rokuw Teatrze STUDIO w Krakowie. Założycielem i pierwszym dyrektorem zespołu był Władysław Sierpowski, pierwszym choreografem prof. Marian Wieczysty, a pierwszym dyrygentem i chórmistrzem prof. Zbigniew Soja. Na licznych krajowych i zagranicznych występach Zespół Pieśni i Tańca “KRAKOWIACY popularyzuje polską kulturę ludową i reprezentuje Kraków.

Tegoroczny Koncert Świąteczny będzie pięćdziesiątym dziewiątym w historii zespołu. Tym razem odbędzie się on pod hasłem “KRAKOWIACY” i Przyjaciele. W koncercie, obok „KRAKOWIAKÓW” i „MAŁYCH KRAKOWIAKÓW”, wezmą też udział: Zespół Tańca Irlandzkiego “ERIU”, Zespół Tańca Bollywood “MOH LENA”, Teatr Ognia “LOS FUEGOS” oraz Formacja “ULALASALSA”. Koncert odbędzie się 19 grudnia (o godz. 17:00) w Sali Koncertowej Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie (al. Jana Pawła II 232).

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w biurze zespołu lub bezpośrednio przed koncertem.

Więcej na www.krakowiacy.art.pl (JK).

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2010-12-06
Data aktualizacji: 2010-12-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź