Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Prognoza pogody IMiGW

W dzień zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże, lokalnie rozpogodzenia. Miejscami, głównie  w górach, możliwe słabe opady śniegu, a na wschodzie regionu marznący deszcz powodujący gołoledź.

Temperatura maksymalna od -2 st. C na zachodzie regionu do około 1 st. C na wschodzie województwa, na Podhalu około 0C, na szczytach Tatr około -4 st. C, wysoko w Beskidach od -3 st. C do -1 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni skręcający na południowo-zachodni. Wysoko w górach  wiatr umiarkowany, początkowo dość silny i porywisty, w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady śniegu. Na krańcach  wschodnich i południowo-wschodnich regionu możliwe opady marznące powodujące gołoledź. Temperatura minimalna od około -10 st. C na krańcach północno-zachodnich regionu do około -3 st. C lokalnie na wschodzie regionu.  Na niektórych obszarach możliwy spadek  temperatury lokalnie do -13 st. C, na Podhalu około -6 st. C, wysoko w Tatrach około -8 st. C, w partiach szczytowych Beskidów -6 st. C do -2 st. C. Wiatr słaby z przewagą kierunku wschodniego, miejscami zmienny. Prognoza pogody na najbliższe 48 godzin( czwartek 7.30 – piątek 7.30)

(WAŚ)

pokaż metkę
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2010-12-02
Data aktualizacji: 2010-12-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat