Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Narodowe Centrum Nauki

Prezydent Jacek Majchrowski wystosował  list do Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Barbary Kudryckiej, w którym  prosi o wyjaśnienie  sprawy lokalizacji Narodowego Centrum Nauki.

W liście do Minister Kudryckiej Prezydent Jacek Majchrowski wyraził zaskoczenie wypowiedziami o zmianie siedziby Narodowego Centrum Nauki. Podkreślił, że zarzuty wobec Miasta sa nieuzasadnione, ponieważ Prezydent dołożył wszelkich starań by siedzibą NCN były kamienice przy Małym Rynku.”(…) do stworzenia warunków dla funkcjonowania Narodowego Centrum Nauki w Krakowie przykładałem i przykładam szczególną wagę.” – napisał Prezydent Jacek Majchrowski.

Przypomnijmy, że w ciągu kilku miesięcy  miasto uregulowało stan prawny kamienic przy Małym Rynku 5 i 6: eksmitowano lokatorów, dokonano stosownych zamian. Regulacja stanu prawnego kosztowała miasto  6,5 miliona złotych.

Wykonano remont pomieszczeń, które od 1 października były – zgodnie z deklaracjami pełnomocnika Narodowego Centrum Nauki - potrzebne do funkcjonowania instytucji. Z Pełnomocnikiem NCN ustalono, że od 1 października potrzebnych będzie dla pracowników NCN od 4 do 6 pokoi. Wobec braku odpowiedzi ze strony Ministerstwa, po upływie wspomnianego terminu miasto pisemnie poinformowało Pełnomocnika, że pomieszczenia, na które zgłoszono zapotrzebowanie są gotowe do użytkowania. (SAD/WAŚ)

List Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2010-11-25
Data aktualizacji: 2010-11-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź