Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Narodowe Centrum Nauki

„Gmina nie  żałując sił i środków wywiązała się w 100% z tego do czego się zobowiązała wobec Narodowego Centrum Nauki - mówił Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski komentując wystąpienie Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Barbary Kudryckiej.

„Jestem wyjątkowo zbulwersowany, wręcz zgorszony, treścią wystąpienia Pani Minister Barbary Kudryckiej.  Przede wszystkim faktem, że osoba w randze ministra, profesor wyższej uczelni, dla celów politycznych mówi rzeczy, które mijają się z prawdą. Chcę wyraźnie podkreślić, że Pani Minister osobiście była w Krakowie, osobiście obejrzała proponowane lokalizacje na siedzibę Narodowego Centrum Nauki i z paru propozycji wybrała nieruchomości przy  Małym Rynku 5 i 6 – mówił Jacek Majchrowski.

Prezydent przypomniał, że w czasie wizytowania nieruchomości przez Minister Kudrycką  gmina była właścicielem ¾ nieruchomości przy małym Rynku  5 i 6. W ciągu kilku miesięcy  miasto uregulowało stan prawny kamienic: eksmitowano lokatorów, dokonano stosownych zamian. Regulacja stanu prawnego kosztowała miasto  6,5 miliona złotych.

Jacek Majchrowski  zwrócił również uwagę, że miasto wykonało remont pomieszczeń, które od 1 października były – zgodnie z deklaracjami pełnomocnika Narodowego Centrum Nauki - potrzebne do funkcjonowania instytucji. Z Pełnomocnikiem NCN ustalono, że od 1 października potrzebnych będzie dla pracowników NCN od 4 do 6 pokoi. Wobec braku odpowiedzi ze strony Ministerstwa, po upływie wspomnianego terminu miasto pisemnie poinformowało Pełnomocnika, że pomieszczenia, na które zgłoszono zapotrzebowanie są gotowe do użytkowania.

pokaż metkę
Osoba publikująca: WIESŁAW SZCZUREK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2010-11-18
Data aktualizacji: 2010-11-18
Powrót

Zobacz także

Znajdź