Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Dwurnik na Wawelu

„Bitwy pod Grunwaldem” Edwarda Dwurnika to tytuł wystawy, którą od  piątek (29 października) można oglądać na Wawelu. Przygotowało ją Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie wspólnie z Zamkiem Królewskim na Wawelu.

Edward Dwurnik należy do nielicznych malarzy współczesnych podejmujących zagadnienia historyczne. Historia pojawia się aż w dwustu obrazach i w paru tysiącach rysunków. Często szokując formą i środkami wyrazu, jak żaden ze współczesnych twórców, Dwurnik konsekwentnie podejmuje dialog z dziedzictwem narodowej sztuki.

Muzeum Sztuki Współczesnej nieprzypadkowo przygotowuje wystawę na Wawelu i nie chodzi tu tylko o fakt, że prezentowanie prac współczesnych artystów ma już na Zamku Królewskim ugruntowaną tradycję. Ważne jest także to, że w 2010 r. obchodzona jest rocznica 600-lecia bitwy pod Grunwaldem. Zamek Królewski na Wawelu aktywnie włączył się w te obchody, a jednym z najważniejszych działań była organizacja wystawy Na znak świetnego zwycięstwa. Wystawa Bitwy pod Grunwaldem zostanie umieszczona w tych samych salach, w zachodnim skrzydle zamku.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających od 29 października 2010 r. do 17 stycznia 2011 r. Jej kuratorem jest Maria Anna Potocka, a koordynatorami: Aneta Giebuta i Delfina Piekarska. Dodatkowe informacje są dostępne na stronach internetowych: www.mocak.com.pl, www.wawel.krakow.pl. (KF).

pokaż metkę
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2010-10-29
Data aktualizacji: 2010-10-29
Powrót

Zobacz także

Znajdź