Kultura rozwiń menu
Komunikat archiwalny

Oprowadzanie kuratorskie po jubileuszowym Salonie

Dzisiaj, o godz. 12.00 w Pałacu Sztuki przy pl. Szczepańskim 4 odbędzie się oprowadzanie kuratorskie po wystawie Związku Polskich Artystów Plastyków.

Fot. materiały prasowe

Osobami oprowadzającymi będą: Joanna Warchoł – Prezes Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Krakowskiego, prof. Ewa Janus i Mira Skoczek-Wojnicka.

W tym roku przypada jubileusz 10-lecia „Bożonarodzeniowego Salonu ZPAP Okręgu Krakowskiego”, który od dekady odbywa się w Pałacu Sztuki, będącego siedzibą Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie.

„Bożonarodzeniowy Salon ZPAP Okręgu Krakowskiego” niezmiennie cieszy się wielkim powodzeniem i jest wystawą niecierpliwie wyczekiwaną przez artystów. Każdorazowo frekwencja jest bardzo duża – w tym roku zgłosiło się aż 286 twórców, reprezentujących różnorakie dyscypliny sztuk pięknych – od malarstwa, grafiki i rysunku począwszy, na rzeźbie, sztuce papieru, kolażach i działaniach multimedialnych skończywszy. „Bożonarodzeniowe Salony…” stanowią największą w naszym mieście zbiorową wystawę i są obiektywną wypadkową tego, co porusza artystów, czym się kierują, jakie wzorce są dla nich ważne oraz jakie kierunki i trendy we współczesnej sztuce są wciąż modne i mają wpływ na twórcze działania.

Szczegóły wydarzenia na Facebooku.

pokaż metkę
Autor: Joanna Dubiel
Osoba publikująca: Marta Maniecka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2025-02-06
Data aktualizacji: 2025-02-09
Powrót

Zobacz także

Znajdź