Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Literacka zima w pałacu Potockich: premiery, koncerty i spotkania

Zima zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią słynne długie, ciemne wieczory, które wcale nie muszą być ponure. Do 18 grudnia w pałacu Potockioch czeka istne zatrzęsienie atrakcji – jedenaście premier literackich, dwa koncerty, spotkania autorskie, warsztaty dla dzieci i dorosłych. Odbędą się także spotkania m.in. z Katarzyną Bellingham, Michałem Choińskim, Arturem Domosławskim, Ignacym Karpowiczem, Ablem Korzeniowskim i Karoliną Krasny.

Fot. materiały prasowe

Wydarzenia literackie:

  • środa, 11 grudnia, godz. 19.00 – odbędzie się wyjątkowy wieczór literacki w Compare Bookstore
  • czwartek, 12 grudnia, godz. 17.00 – podczas corocznego spotkania Stowarzyszenia Twórczego Artystyczno-Literackiego (STAL) z siedzibą w Krakowie jego członkowie i członkinie przeczytają swoje najnowsze wiersze wraz z akompaniamentem muzycznym braci Jaworskich
  • piątek, 13 grudnia, godz. 18.00 – w dyskusji wokół książki „Gender w gabinecie. Rozmowy o ciele, płci i relacjach” wezmą udział Katarzyna Sroczyńska i prof. Barbara Józefik
  • niedziela, 15 grudnia, godz. 16.00 – Magda Sekuła-Lemberger i Adam Czapla opowiedzą o książce „Niezbędnik mojego głosu. O odzyskiwaniu wrażliwości na siebie i na swój głos”. Porozmawiają o tym, jak niezwykłym przewodnikiem jest nasz głos, oraz otworzą dyskusję o tym, jak często ignorujemy swój głos i dlaczego warto mieć z nim bliską relację
  • poniedziałek, 16 grudnia, godz. 18.00 – Karolina Felberg-Sendecka, redaktorka dzienników Agnieszki Osieckiej, która dogłębnie poznała jej twórczość i sekretne zapiski, opowie o swojej książce „Rodzi się ptak”
  • wtorek, 17 grudnia, godz. 18.00 – ostatnia premiera tego roku przypomni, że dokładnie sto lat temu przy kawiarnianym stoliku w hotelu Algonquin na Manhattanie grupa inteligentnych i wygadanych przyjaciół wpadła na pomysł założenia gazety. Miała ona wyrażać wielkomiejskiego ducha Nowego Jorku, być wyrafinowana i dowcipna. „The New Yorker” szybko stał się czymś znacznie więcej: zmienił dziennikarstwo i Amerykę. O historii tego kultowego czasopisma w rozmowie z Jarkiem Szubrychtem opowie Michał Choiński.

Wydarzenia muzyczne

W sezonie świątecznym także w pałacu Potockich rozbrzmiewają kolędy i pastorałki. 18 grudnia o godz. 18.00 w trakcie koncertu w wykonaniu uczniów POSM II st. im. Fryderyka Chopina w Krakowie zabrzmią polskie piosenki z lat 70. i 80.

Szkoła patrzenia

„Szkoła patrzenia” to cykl warsztatowych spotkań dla osób, które chcą bardziej świadomie czytać obrazy i korzystać z nich, a także lepiej rozumieć współczesną rzeczywistość: społeczną, medialną, polityczną. Tym razem „Szkoła patrzenia” zaprasza na spotkanie 14 grudnia o godz. 12.00 pod hasłem „Jak zobaczyć przyszłość?”. „Szkoła patrzenia” to wydarzenie płatne; obowiązują zapisy. Jego organizatorem jest Fundacja Sztuk Wizualnych.


Szczegółowe informacje o spotkaniach znajdują się na stronie pałacu Potockich.

Na większość wydarzeń obowiązują zapisy lub darmowe wejściówki dostępne na stronie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-11-28
Data aktualizacji: 2024-12-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź