Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Łap Oddech Festival w Krakowie

Łap Oddech Festival to wydarzenie jakiego w Krakowie jeszcze nie było. Był to festiwal emocji i inspiracji – miejsce, gdzie muzyka, sztuka i natura tworzą magię dostępną dla każdego!

TAURON Arena Kraków
Fot. TAURON Arena Kraków / materiały prasowe

7 września na terenach zielonych TAURON Areny Kraków na dwóch scenach zagrali: Artur Rojek, Vito Bambino, Karaś / Rogucki, Fisz Emade Soundsystem, Avi, Matylda / Łukasiewicz, Dziwna Wiosna, LOR, Zuta i Chłodno.

Te nazwiska mówią same za siebie, z pewnością są też gwarancją brzmień na najwyższym poziomie. Wśród uznanych i chętnie słuchanych gwiazd, pojawili się na scenie Agora Muzyka Live ich młodsi koledzy, którzy nadal poszukują i odkrywają. Możemy zatem zainspirować się dojrzałymi nutami, ale też i eksperymentami muzycznymi, które właśnie zyskują głos.

W strefie świadomości odbyły się warsztaty i panele dotyczące zdrowia psychicznego, odpowiedzialnego podejścia do natury, rozwoju i … oddechu. Spotkaliśmy się bowiem w Międzynarodowy Dzień Czystego Powietrza dla Błękitnego Nieba, a to skierowało naszą uwagę w stronę powietrza i … oddechu właśnie! W tym duchu odbyły się warsztaty „Ciałooddychanie” z Katarzyną Kachel, która jest trenerką oddechu transmodalnego. Można było doświadczyć Mocy Oddechu, bo w programie m.in.: oddech organiczny – barometr stanu wewnętrznego, oddech rdzeniem - rozładowanie stresu, wzmocnienie kontroli emocjonalnej i stabilności, wzmocnienie obecności i odporności psychicznej.

Holistycznie zajęto się ciałem wraz z Sylwią Henslok podczas gimnastyki słowiańskiej, a z Anką Hostyńską w warsztacie „C(i)ałoRealcja” postarano się uświadomić sobie, jaką mamy relację z własnym organizmem. To oczywiście nie wszystko, bo w planie jeszcze „Mimika ma relaks”, czyli prowadzona przez Iwonę Lalik-Kozień joga twarzy, „Psyche i sex” z Agatą Ptak, psycholożką i seksuolożką – warsztat o naszej seksualności oraz dlaczego jej świadomość jest taka istotna. Panelową i warsztatową ofertę uzupełniły: wykład terapeuty Łukasza Gołąbka dla rodziców na temat tego, jak rozmawiać z dziećmi o emocjach, spotkanie pt: „Epidemia Samotności. Jak budować trwałe więzi we współczesnym świecie” z Agnieszką Łopatowską i Moniką Szubrycht, panel o fotografii koncertowej: „Uchwycić obraz, gdy gra muzyka” z Adą i Sobiesławem Pawlikowskimi – małżeństwem fotografików, warsztat dziennikarski: „Jak pisać książki o muzyce” z Leszkiem Gnoińskim – jednym z bardziej rozpoznawalnych dziennikarzy muzycznych, redaktorem ponad setki płyt, autorem 16 książek o muzyce; warsztaty aktorsko-wokalne: „Gest, ruch, ciało, emocje” z Karolem Dziedzicem, aktorem, muzykiem, wokalistą, trenerem wokalnym, rehabilitantem głosu, który posiada certyfikat pedagoga wokalnego Natural Voice Perfection. Było też spotkanie dotyczące roli piosenki w filmie, panel o emocjach twórców versus emocjach odbiorców, zajęcia promujące świadomość ekologiczną prowadzone przez Zuzę Heczko i Sylwię Tałach oraz niewarsztat song- writerski z Łukaszem Wiśniewskim – jednym z najlepszych polskich harmonijkarzy i charyzmatycznych wokalistów; oraz … znakomita atmosfera!

Gościem specjalnym strefy był Robert Makłowicz – podróżnik, krytyk kulinarny, youtuber, dziennikarz i rodowity Krakus, który w rozmowie mistrzowskiej opowiedział o emocjach od kuchni.

Idea festiwalu była zbudowana wokół emocji. Sztuka, muzyka, psychologia to emocje właśnie. Organizatorzy wygenerowali tylko te pozytywne, a obłaskawić te trudne. Udowodnili, że twórczość jest wielopłaszczyznowa i ma czasem nieoczywiste brzmienia. Płaszczyzn tych warto nie rozdzielać, a brzmień z uwagą można wysłuchać.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: BARBARA BALMAS
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-08-12
Data aktualizacji: 2024-09-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź