Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Seniorze, weź udział w konkursie i opisz swoje wspomnienia

Krakowianie w wieku 60+, którzy chcieliby zaprezentować swoje pisarskie zdolności szerszej grupie odbiorców, mogą wziąć udział w trzeciej edycji organizowanego przez miasto konkursu literackiego „Piszmy więc...”.

„Chciałabym/chciałbym opowiedzieć o...” – to motyw przewodni i tytuł tegorocznego konkursu, przygotowanego przez Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia (Referat Seniorów) oraz Annę Okońską-Walkowicz, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. polityki senioralnej w ramach realizacji Gminnego Programu Aktywności Społecznej i Integracji Osób Starszych PASIOS.

− Ulotne chwile i ważne decyzje, szczęście i smutek, święta i codzienność, rodzina i samotność, doświadczenie i wiedza – nasze życie. W trzeciej edycji konkursu literackiego dla seniorów czekamy na opowiadania o jednym, ważnym dla Państwa wydarzeniu, o którym chcielibyście opowiedzieć. Ocalmy od zapomnienia tamte lata, tamte dni. „Piszmy więc…” – zachęcają organizatorzy konkursu.

Konkurs jest adresowany do mieszkańców Krakowa, którzy ukończyli 60 lat i przygotują tekst (nigdzie wcześniej nieopublikowany, ani też nienagrodzony w innym konkursie), w którym podzielą się swoimi wspomnieniami. Polskojęzyczny, oryginalny tekst o maksymalnej objętości czterech stron maszynopisu należy przesłać w formie elektronicznej do 30 września na adres: piszmywiec@gmail.com wraz z wypełniona kartą zgłoszeniową, którą można pobrać poniżej. Także na adres piszmywiec@gmail.com można kierować dodatkowe pytania dotyczące tej inicjatywy.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się w grudniu w Centrum Kongresowym ICE Kraków podczas Koncertu dla Seniorów.

Regulamin konkursu i więcej szczegółów dostępne na stronie: dlaseniora.krakow.pl

pokaż metkę
Osoba publikująca: BARBARA BALMAS
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-07-03
Data aktualizacji: 2024-07-09
Powrót

Zobacz także

Znajdź