Komunikacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wakacyjne zmiany w komunikacji miejskiej

Od 22 czerwca obowiązują wakacyjne rozkłady miejskich autobusów, a od 24 czerwca – linii tramwajowych. Wprowadzono także zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej w związku z robotami drogowymi na ul. Darwina, ul. Powstańców, Salwatorze oraz przebudową pętli tramwajowej w Mistrzejowicach. Na nową, wydłużoną trasę, została skierowana linia nr 513. Wszystkie szczegóły poniżej.

Fot. Tomasz Róg / krakow.pl

Wakacje w komunikacji miejskiej:

Wakacyjne rozkłady dla linii autobusowych zostały wprowadzone w sobotę, 22 czerwca. Natomiast zmiany dla linii tramwajowych obowiązują od 24 czerwca.

Sprawdź szczegóły.

Linie sezonowe i rekreacyjne:

Bagry, Kryspinów, Przylasek Rusiecki, a także kopiec Kościuszki, ogród zoologiczny i Ojców – wszędzie tam w wakacyjne weekendy dojedziemy specjalnymi liniami sezonowymi i rekreacyjnymi. Kursy będą uruchamiane w zależności od prognozy pogody.

Przebudowa pętli tramwajowej w Mistrzejowicach:

Od 24 czerwca trasy zmieniły linie tramwajowe nr 9, 14 i 16. Ma to związek z budową nowej linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju i przebudową pętli w Mistrzejowicach.

Sprawdź szczegóły.

Roboty na ulicy Powstańców:

Rozpoczął się kolejny etap przebudowy ulicy Powstańców. Od soboty, 22 czerwca, droga została zamknięta na prawie 900-metrowym fragmencie od potoku Sudoł w kierunku ul. Piasta Kołodzieja. Swoje trasy zmieniły linie autobusowe nr 128, 193, 260 i 270.

Sprawdź szczegóły.

Zamknięcie ulicy Darwina:

W sobotę, 22 czerwca, zamknięta dla ruchu została ulica Darwina na odcinku ok. 250 metrów od skrzyżowania z ul. Kocmyrzowską – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Objazdy zostały wyznaczone ul. Kocmyrzowską, Łowińskiego i Blokową. Trasy zmieniły linie autobusowe nr 110, 160 i 742.

Sprawdź szczegóły.

Zmiany na Salwatorze:

Rozpoczął się kolejny etap przebudowy ul. Kościuszki. Od soboty, 22 czerwca, w związku z brakiem możliwości dwukierunkowego przejazdu przez skrzyżowanie ul. Księcia Józefa i Królowej Jadwigi, linia nr 109 kursuje do pętli na os. Podwawelskim.

Sprawdź szczegóły.

Zmiany tras, rozkładów jazdy i nazw przystanków:

Od 22 czerwca są też zmienione trasy i rozkłady linii autobusowych: linia nr 513 została wydłużona do nowej pętli „Prądnik Biały Zachód”, a nr 511 ponownie kursuje w soboty. Zmienione zostały także nazwy niektórych przystanków.

Sprawdź szczegóły.


Rozkłady jazdy są już dostępne na stronie internetowej ztp.krakow.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Müller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-06-15
Data aktualizacji: 2024-07-07
Powrót

Zobacz także

Znajdź