Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Weekend w Krakowie – sprawdź, co się będzie działo!

W ten weekend w Krakowie nie zabraknie emocji i dobrej zabawy! Pikniki rodzinne, przejażdżki zabytkowymi autobusami i tramwajami, a także przeglądy filmowe, koncerty i zawody sportowe – to tylko część przygotowanych atrakcji.

Fot. Jan Graczyński

Zabytkowe autobusy i tramwaje na ulicach Krakowa

Nie lada gratka czeka na miłośników komunikacji miejskiej. Dziś, w ramach trwającego sezonu Krakowskiej Linii Muzealnej, została uruchomiona specjalna linia nr 170, którą obsługują autobusy zabytkowe. Na ulice miasta wyjechała także linia tramwajowa nr 0.

Piknik rodzinny na Kozłówku

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Na Kozłówce” i miasto Kraków zapraszają na XX Rodzinną Imprezę Plenerową. Odbędzie się ona dziś, w godz. od 15.30 do 21.00, na parkingu przy basenie Com-Com Zone przy ul. Facimiech 32.

Rodzinny piknik po sąsiedzku

Dziś na placu Omłotowym przy ul. Ojcowskiej 55, w godz. 14.00–22.00, odbędzie się „Rodzinny piknik po sąsiedzku. Łączymy pokolenia, tworzymy wspomnienia” organizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Bronowic Wielkich i Stowarzyszenie Łączymy Bronowice przy wsparciu Rady Dzielnicy IV Prądnik Biały.

Dni Prokocimia

Także dziś rozpoczną się tegoroczne Dni Prokocimia. Imprezy odbywać się będą od godziny 15.00 na scenie plenerowej parku Jerzmanowskich.

Przegląd nowego kina włoskiego w Kinie Pod Baranami

Rozpoczyna się kolejna edycja Cinema Italia Oggi. Ten coroczny przegląd nowego kina włoskiego trwa w Kinie Pod Baranami od 14 do 20 czerwca. W programie m.in. pełna gwiazd czarna komedia „A nie mówiłem?”, osadzony w czasach II wojny światowej film „Comandante” z Pierfrancesco Favino oraz dramat „El Paraíso”, który podbił konkurs „Horyzonty” ubiegłorocznego festiwalu w Wenecji.

9. Międzynarodowy Festiwal Filmu dla Dzieci i Młodzieży

Od 12 do 19 czerwca kino studyjne Paradox zaprasza na 9. Międzynarodowy Festiwal Filmu dla Dzieci i Młodzieży Kinolub. Festiwal to najlepsze kino z całego świata dla młodego widza: fabuły, animacje, dokumenty i historie pokazujące życie, pasje i marzenia dzieci z najdalszych zakątków świata.

Koncert wspierający dzieci z porażeniem mózgowym

Dziś o godz. 17.00 w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbędzie się spektakl muzyczno-taneczny „Bez granic”, który będzie okazją do wsparcia dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym. Będzie to zarazem okazja do wsparcia dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym. Do wsparcia tej cennej inicjatywy zachęca prezydent Krakowa Aleksander Miszalski, który wydarzenie objął swoim patronatem.

Festiwal Open City – Kraków otwiera się na sztukę w przestrzeni publicznej

Do Krakowa zawitał nowy festiwal: Open City – Otwarte Miasto. Krakowianie oraz turyści mogą już odwiedzać niezwykłą wystawę instalacji w otwartej przestrzeni, na terenie kreatywnej dzielnicy Wesoła.

Puchar Świata Seniorów w Slalomie Kajakowym w Krakowie

Od 13 do 16 czerwca na sztucznym torze kajakarstwa górskiego w Ośrodku Sportu i Rekreacji Kolna odbywają się zawody Pucharu Świata Seniorów w Slalomie Kajakowym. Kraków po raz czwarty w historii gości zawody tej rangi.


W ten weekend są realizowane dodatkowe kursy na linii nr 134 do ogrodu zoologicznego. Na ulice wyjechały także: linia nr 434 („Baba Jaga” – „Zoo”) i LR0 („Os. Podwawelskie” – „Ojców Zamek”). Więcej w naszym komunikacie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-06-13
Data aktualizacji: 2024-06-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź