Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Powitanie lata nad Bagrami – zaproszenie na piknik rodzinny

Lato nadchodzi wielkimi krokami. Z tej okazji Centrum Kultury Podgórza i Rada Dzielnicy XIII Podgórze organizują rodzinny piknik pod hasłem „Lato nad Bagrami”. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 15 czerwca, w godz. 12.00–18.00, nad zalewem Bagry, na terenie zielonym od strony ul. Koziej. Wstęp wolny.

Fot. Centrum Kultury Podgórza / materiały prasowe

Najpierw publiczności zaprezentują się amatorskie zespoły i grupy taneczne z podgórskich szkół i przedszkoli, a po zakończeniu występów będzie można wziąć udział w różnorodnych warsztatach, animacjach i konkursach.

Organizatorzy zaproszą młodych artystów na warsztaty „Zielnik Pani Ewy”, podczas których powstaną wyjątkowe okolicznościowe kartki – zdobione suszonymi kwiatami liśćmi i ziołami (potem będzie można podarować je komuś bliskiemu w prezencie, dołączając moc najserdeczniejszych życzeń). Z kolei uczestnicy warsztatów przyrodniczych „Pracowity jak mrówka” będą natomiast mogli poznać sekretne życie tych wyjątkowych zwierząt, wykonując makietę mrowiska. Wszyscy z konstruktorskim zacięciem i smykałką do rękodzieła będą mogli wziąć w rodzinnych warsztatach stolarskich. Miłośnicy magicznych sztuczek nie mogą natomiast przegapić pokazu iluzjonistycznego w wykonaniu Marka Lorka.

Nie zabraknie też propozycji dla tych, którzy lubią ruch i rywalizację. W strefie sportów dawnych będzie można spróbować swoich sił w slalomie przez drewniane płotki, rzucaniu do celu wiankami z siana, łowieniu drewnianych rybek oraz „jeździe zespołowej” na szalonych nartach biegowych. Ten, kto woli sport w bardziej współczesnym wydaniu, może wybrać kreatywne warsztaty ruchowe – grę w kręgle i kule, zabawy z piłką, skakanki i kręcenie hula-hop. Przygotowana będzie także strefa relaksu, w której maluchy będą mogły pobawić się na bOblesach (dużych piankowych klockach), a ich opiekunowie odpocząć na leżakach, mając jednocześnie swoje pociechy na oku.

W planie jest też cały pakiet animacji dla dzieci, m.in.: malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych czy robienie brokatowych tatuaży. Nie zabraknie również dmuchanej zjeżdżalni, konkursów z nagrodami, fotobudki oraz cukrowej waty.

Udział we wszystkich aktywnościach odbywających się w ramach pikniku „Lato nad Bagrami” jest bezpłatny. Organizatorami wydarzenia są Rada Dzielnicy XIII Podgórze i Centrum Kultury Podgórza.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-06-04
Data aktualizacji: 2024-06-12
Powrót

Zobacz także

Znajdź