Komunikacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Postępy prac na budowie linii tramwajowej do Mistrzejowic

To już dziesiąty miesiąc robót przy budowie nowej linii tramwajowej do Mistrzejowic. Jakie są dotychczasowe postępy i jak będą przebiegać najbliższe prace?

tramwajdomistrzejowic.pl
Fot. tramwajdomistrzejowic.pl

11 i 25 kwietnia odbyły się sesje Rady Budowy, w której uczestniczyli przedstawiciele wykonawcy, miasta, rad dzielnic III Prądnik Czerwony i XV Mistrzejowice, a także zainteresowani mieszkańcy.

Zostały uruchomione zapisy do projektu „Zawodowe życie miasta – transport i komunikacja”, który umożliwia uczestnikom poznanie zawodów niezbędnych przy tworzeniu wielkich, miejskich projektów. Jako partner wydarzenia firma Gülermak przygotowała dla uczestników warsztaty w biurze budowy przy rondzie Stanisława Barei.

Na początku kwietnia ruszyły prace związane z budową nowej sieci wodociągowej w rejonie ulicy Krzesławickiej.

W połowie miesiąca rozpoczęła się przebudowa ciepłociągu wzdłuż ulicy Meissnera. W związku z obszarem koniecznych prac zostały uruchomione tymczasowe parkingi zastępcze dla mieszkańców bloków nr 4 i 6, które zostały zlokalizowane przy ul. Pilotów.

Ponadto zakończony został pierwszy etap głębienia ścian szczelinowych w rejonie ronda Młyńskiego, a przebudowa Sudołu Dominikańskiego wkroczyła w ostatnią fazę realizacji. Prace związane z tunelem przekroczyły newralgiczny punkt inwestycji – estakadę im. gen. Mateusza Iżyckiego. Umożliwiło to rozpoczęcie głębienia ścian szczelinowych wzdłuż ulicy Lublańskiej i uruchomienie prac zbrojarskich dla stacji „Rondo Polsadu”.

Wzdłuż ulicy Dobrego Pasterza prowadzone są prace archeologiczne, które wiążą się z odsłonięciem pozostałości po dawnych koszarach wojskowych należących do dawnego zespołu „Infanterie Barackenlager 100 p. p. – Koszarów Hetmana Wielkiego Litewskiego Jana Karola Chodkiewicza”.

Co w najbliższym czasie?

Wzdłuż ulicy Meissnera, po jej obu stronach, będzie kontynuowana przebudowa sieci centralnego ogrzewania. W rejonie ronda Polsadu prace będą dotyczyły zbrojenia płyty stropowej, wyjścia W1 oraz korpusu stacji.

Najbliższe prace związane z Sudołem Dominikańskim skupione są na komorach: północnej i południowej oraz budowie kanalizacji sanitarnej wzdłuż potoku.

Na ulicy Lublańskiej będą kontynuowane prace przy ścianach szczelinowych oraz przygotowania pod roboty żelbetowe.

Na obszarze pętli tramwajowej „Mistrzejowice” prace będą obejmować kanalizacje sanitarną i deszczową, a wzdłuż całego terenu budowy będzie to dalsze prowadzenie przebudowy sieci teletechnicznej oraz elektroenergetycznej.

Ponadto wykonawca spotka się z uczestnikami projektu „Zawodowe życie miasta – transport i komunikacja”, którzy będą mieli okazję przyjrzeć się jego pracy z bliska.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-05-17
Data aktualizacji: 2024-05-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź