Biznes rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wodociągi Miasta Krakowa bardzo wysoko w rankingu „Forbes”

Magazyn „Forbes”, w swoim majowym wydaniu, opublikował ranking Poland's Best Employers 2024 (Najlepsi Pracodawcy w Polsce w 2024 roku). Wodociągi Miasta Krakowa znalazły się na 3. miejscu w kategorii „Energetyka i usługi komunalne”.

Wodociągi na Bielanach
Fot. Wodociągi Miasta Krakowa

Wyboru dokonano na podstawie ankiet wypełnionych przez pracowników dużych firm, które wzięły udział w badaniu pod koniec 2023 roku. Objęły one około 2 tys. najlepszych pracodawców z ok. 25 branż, zatrudniających co najmniej 250 osób. Kwestionariusz wypełniany był anonimowo.

Uczestnicy mogli oceniać swojego pracodawcę, ale także inne firmy z sektora, w którym pracują. Odpowiedzi 20 tys. osób dostarczyły dane do analizy. Jest to bezpośredni głos zatrudnionych, co gwarantuje niezależność wyników.

Przy powstaniu rankingu „Forbes” współpracuje z firmą analityczno-badawczą Statista R. To międzynarodowy koncern specjalizujący się w badaniach z zakresu budowania marek, tworzenia rankingów, analiz rynkowych i sektorowych w oparciu o kompleksowe badania rynku i analizę danych. Magazyn „Forbes” i firma Statista R. już po raz czwarty publikują Poland’s Best Employers.

W przeprowadzonym badaniu zastosowano dwa podstawowe kryteria oceny:

  • rekomendacja bezpośrednia, czyli gotowość do polecania własnego pracodawcy, była badana przy pomocy pytania o prawdopodobieństwo, z jakim pracownicy poleciliby swojego pracodawcę znajomemu lub członkowi rodziny w skali od 0 do 10, gdzie 0 oznaczało najmniej, zaś 10 – najbardziej prawdopodobne, rekomendacja bezpośrednia miała największy udział w ocenie
  • rekomendacja pośrednia, czyli gotowość do polecania innych pracodawców w branży, była badana przy pomocy pytania o skłonność do polecenia innych pracodawców znajomemu lub członkowi rodziny na skali: „zdecydowanie tak”, „zdecydowanie nie”, „brak odpowiedzi”.

Obie rekomendacje uzupełniła ocena pracodawców w ponad 40 indywidualnych aspektach, które wywodziły się z następujących siedmiu obszarów: wizerunek i wzrost gospodarczy, relacje między pracownikami i zarządzanie, rozwój i perspektywy, obciążenie pracą, zrównoważony rozwój, płaca, warunki pracy i wyposażenie.

Wzięto również pod uwagę wyniki Poland's Best Employers 2023. To dodatek za stabilną reputację, jednak miał on mniejsze znaczenie przy obliczaniu łącznej punktacji niż wartość aktualnych rekomendacji.

Maksymalna liczba punktów, jaką mogła uzyskać firma w procesie badania, wynosiła 100. Wodociągi Miasta Krakowa zdobyły bardzo dobry wynik 70,13 punktów, który pozwolił uplasować się na wysokiej trzeciej pozycji w tak ważnym rankingu. Warto podkreślić, że w kategorii „Energetyka i usługi komunalne” Wodociągi Miasta Krakowa zalazły się jako przedsiębiorstwo lokalne, wśród dużych firm o zasięgu ogólnopolskim, takich jak ENEA SA, PGE Polska Grupa Energetyczna SA, czy Tauron Polska Energia SA.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-05-10
Data aktualizacji: 2024-05-13
Powrót

Zobacz także

Znajdź