Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Teatr Bagatela zaprasza na przygody z Tomkiem Sawyerem

Już dziśw Teatrze Bagatela odbędzie się premiera „Przygód Tomka Sawyera” w reżyserii Krzysztofa Materny. Przygotowywany z myślą o młodszej publiczności spektakl powstał w  oparciu o adaptację sceniczną autorstwa Jerzego Jana Połońskiego, który z powieści Marka Twaina, wybrał najbardziej fascynujące i awanturnicze wątki.

Fot. Jeremi Astaszow / Teatr Bagatela

Choć minęło 148 lat od momentu, kiedy Mark Twain powołał do życia najbardziej uroczego urwisa na świecie – Tomka Sawyera – to bohater ten się nie starzeje, a jego perypetie wciąż fascynują kolejne pokolenia.

Nastolatek z otwartą głową i złotym sercem jest urokliwym ancymonem. Oddany, lojalny i sprawiedliwy – wraz z najlepszym przyjacielem Huckiem Finnem – przeżywa fascynujące przygody, które codzienność zamieniają w barwne, ciekawe wyzwania.

Rozśpiewane „Przygody Tomka Sawyera” w Teatrze Bagatela to spektakl ze zmieniającą się oprawą plastyczną i kostiumami, których autorką jest Katarzyna Sankowska. Scenografia i multimedialne wizualizacje współtworzą pulsujące kolorami przedstawienie. Oryginalna choreografia autorstwa Katarzyny Zielonki i Jarosława Stańka energetyzuje sceny i plany.

Krzysztof Materna zapytany dlaczego podjął się reżyserii „Przygód Tomka Sawyera” odpowiedział: „Lubię wymyślać i realizować przedstawienia, które dają dużo radości twórcom, wykonawcom, a przede wszystkim młodej publiczności”.

W spektaklu grają świeżo pozyskani do Teatru Bagatela Miłosz Markiewicz (Tomek Sawyer) i Krzysztof Cybulski (Huck). Obok tej pary aktorów w obsadzie znajdują się: Aleksandra Godlewska (ciotka Polly), Monika Padewska (Becky), Justyna Schneider (Amy Lawrens), Kaja Walden (Narratorka), Przemysław Branny (Alfred/Sędzia), Marek Bogucki (doktor Robinson), Wojciech Leonowicz (pan Dobbins/Pastor), Tomasz Lipiński (Walijczyk), Maciej Sajur (Sid), Kosma Szyman (Kosmaty Joe), Patryk Szwichtenberg (Joe Harper), Piotr Urbaniak (Muff Potter).

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Müller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-04-17
Data aktualizacji: 2024-04-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź