Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Weź udział w spektaklu „Bez granic” i pomóż dzieciom!

Dziś, 7 kwietnia, o godz. 19.00, w Teatrze Groteska odbędzie się wyjątkowe wydarzenie muzyczno-taneczne, którego celem jest wsparcie dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, a także ich rodzin. Organizatorami wydarzenia są Fundacja Unisono i Teatr Groteska.

Fot. materiały prasowe

W koncercie charytatywnym udział weźmie Małgorzata Markowska, artystka jazzowa, a także członkini zespołu gospelowego The Willows Revival Singers, która wystąpi wraz z pop-gospelowym zespołem Unisono, czerpiącym z szeroko pojętej muzyki rozrywkowej i jazzu oraz piosenkarza i kompozytora, twórcy i lidera zespołu „Wawele” – Jana Wojdaka. Tym wyjątkowym muzykom towarzyszyć będą zespoły taneczne – uczniowie Studia Baletowego Opery Krakowskiej i Studia Ruchu Simple Szkoły Partnerskiej Studia Baletowego Opery Krakowskiej.

Spektakl poprowadzi Łukasz Lech, twórca i reżyser wielu programów telewizyjnych i radiowych.

Każdy, kto kupi bilet na to wydarzenie, stanie się częścią wsparcia, które otrzymają:

  • Klaudia Momot – to dziewczynka, która pomimo swojej niepełnosprawności jest nieustannie uśmiechnięta. Ta młoda osóbka zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Chorobie tej towarzyszy szereg dysfunkcji, takich jak choćby padaczka. Chociaż prognozy lekarzy dotyczące życia Klaudii były nieciekawe - miała nie dożyć swoich 2-gich urodzin, to jednak chęć życia, ogrom miłości i wsparcia oraz konsekwentna rehabilitacja i przebyte operacje pchnęły jej historię na zupełnie inne tory. Dziś Klaudia ma 15 lat i wraz z wytrwałą mamą dalej walczy o siebie.
  • Maksio Ostrowski – ten 2,5-letni malec doświadczył już niemało trudów w swoim krótkim życiu. Maks jest wcześniakiem urodzonym w siódmym miesiącu, kolejne dwa miesiące rozgrywała się w inkubatorze walka o jego kruche życie. Maksio ma wiele komplikacji zdrowotnych związanych z drogami oddechowymi, lekkie porażenie mózgowe, a także napięcia mięśniowe. Mimo tych przeszkód lekarze prognozują poprawę zdrowia chłopca, a rehabilitacja przynosi powolutku poprawę. Maks może trzymać już prosto głowę, przewraca się na boki, próbuję siadać. Wraz z nieocenioną pomocą kochanej rodziny i systematyczną rehabilitacją możemy spodziewać się coraz lepszych efektów leczenia.
  • Piotr Płaneta – Piotruś, a właściwie Piotr to dorosły już mężczyzna, który zwraca się ku nam z uśmiechem niczym mały chłopiec. Pomimo tego, że jego umysł funkcjonuje na poziomie kilkuletniego dziecka, to za tą łagodną twarzą kryje się 40 lat zmagania z 4-kończynowym porażeniem mózgowym. Piotr nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie, mimo długotrwałej terapii. Stale wymaga opieki swoich wytrwałych, choć już zmęczonych rodziców. Celem, do którego wszyscy dążymy, jest wsparcie w dalszej rehabilitacji Piotra oraz wsparcie rodziców, którzy przecież nie stają się coraz młodsi. Zapewnienie dodatkowej pomocy w opiece nad Piotrem jest potrzebą, która każdego dnia staje się coraz bardziej palącą.
  • Antoni Wojtasiak – Antoś jest chłopcem, który urodził się jako jeden z trojaczków. Jedna z dwóch jego siostrzyczek jest zdrowa, druga niestety niedługo po urodzeniu odeszła. Antoś miał wiele trudów, ale i sporo szczęścia. Niczym prawdziwy bohater musiał przejść przez wiele komplikacji ze swoim zdrowiem. Zamartwica, wodogłowie, powikłania ze wzrokiem, gronkowiec, wiele komplikacji przy kolejnych operacjach. Jego losy wisiały na włosku. Chociaż lekarze nie dawali wielkich nadziei chłopcu, Antoś jest o wiele sprawniejszy, niż się spodziewano. Dziś ma 8 lat, rozumie gdy się do niego mówi i komunikuje się słownie, jest też w stanie samodzielnie poruszać się na kolankach. Naszym celem jest zebranie środków na operację biodra, ortezy, pionizator, a także specjalne okulary, gdyż wzrok Antosia jest bardzo słaby.

Więcej informacji na stronie fundacjaunisono.org oraz w wydarzeniu na Facebooku.

Bilety do nabycia na stronie Teatru Groteska.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-03-26
Data aktualizacji: 2024-04-07
Powrót

Zobacz także

Znajdź