Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Marzec w Muzeum Inżynierii i Techniki

W MIT czas spędza się rodzinnie, dlatego muzeum zaprasza dzieci i dorosłych do wspólnej zabawy na warsztatach wprowadzających w temat inżynierii miasta. Wykonywane samodzielnie doświadczenia tłumaczą świat techniki i sprawiają, że zasady fizyki są łatwiejsze do zrozumienia.

Cykle zajęć

  • Warsztaty modelarskie – uczestnicy zbudują wspólnie drewniane pojazdy i poznamy ciekawostki na ich temat. Przy okazji poćwiczą wyobraźnię przestrzenną, umiejętności manualne, a także… cierpliwość. 
  • Poznajemy maszyny proste – czym są maszyny proste? Do czego służą? Gdzie można je spotkać? Odpowiedź brzmi: wszędzie! A najlepiej uczestnicy poznają je, obserwując ich działanie na modelu edukacyjnym. Na zajęciach udowodnią, że konstrukcje maszyn prostych można znaleźć w otaczającym świecie, także w wielu domowych sprzętach.
  • Jak to działa? – zajęcia przeniosą uczestników w świat młodych konstruktorów i inżynierów. Prowadzący wyjaśnią w jaki sposób działają przedmioty, takie jak dzwonek do drzwi, skrzynia biegów, piec kaflowy czy teleskop.
  • Warsztaty drukarskie – prowadzący pokażą zaczarowany świat zabytkowej drukarni. Kto jeszcze pamięta jak dawniej składano druki? Wyjaśnią czym jest barwienie materiałów, sitodruk czy projektowanie. Oprócz teorii będzie też praktyka! Uczestnicy samodzielnie wykorzystają techniki drukarskie.

Harmonogram zajęć w marcu

  • 24 marca, godz. 14.00 – Sekrety drukarstwa: Ebru

Ebru, marmurkowanie, malowanie na wodzie – pod tymi nazwami ukryta jest pradawna sztuka zdobienia papieru. Na zajęciach uczestnicy poznają jej historie oraz stworzą własne malowane wzory. Zajęcia dla dzieci od 7 lat do 13 lat.


Każdy bilet na zajęcia edukacyjne uprawnia do zwiedzania wystawy stałej „Miasto. TECHNOCZUŁOŚĆ”? To dwie atrakcje w cenie jednej!

Po zakończeniu zajęć można na wystawie w Strefie LAB kontynuować przeprowadzanie doświadczeń na stanowiskach i zapoznać się z jednostkami układu SI albo przypomnieć sobie ulubione fragmenty z całej ekspozycji lub uważniej przyjrzeć się któremuś z 600 zabytków techniki. Wśród nich są między innymi pierwsze pralki, odkurzacze, radia, telewizory, maszyny do pisania, komputery, zabytkowe samochody czy tramwaje. Wystawa pokazuje, jak kiedyś żyło się w mieście. Jej odwiedzanie to znakomita propozycja na rodzinne spędzanie czasu. Ułatwia zrozumienie zmian w otaczającym nas świecie. Tworzy wspólne tematy rozmów i łączy pokolenia.


Zgłoszenia przyjmowane są od wtorku do soboty w godzinach od 9.00-17.00:

Cena biletu* na zajęcia w soboty: dziecko – 40 zł (każde kolejne dziecko – 30 zł), opiekun – 10 zł

Cena biletu* na zajęcia w drukarskie w niedzielę: dziecko – 50 zł, opiekun – 10 zł

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Müller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-03-01
Data aktualizacji: 2024-03-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź