Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Weekend w Krakowie – sprawdź, co się będzie działo!

Trwa weekend pełen atrakcji! Od otwarcia nowej wystawy w Bunkrze Sztuki, przez dni otwarte w zajezdniach MPK, po festiwale, spektakle teatralne i warsztaty. Każdy znajdzie coś interesującego do zrobienia!

Fot. Bogusław Świerzowski/ krakow.pl

„Daj mi wszystko” – pierwsza wystawa w Bunkrze Sztuki po remoncie

Jesienią 2023 roku Teresa i Andrzej Starmachowie przekazali na rzecz dwóch krakowskich instytucji znaczącą część swojej kolekcji dzieł sztuki. Ich dar dla Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK i Muzeum Fotografii MuFo, a tak naprawdę dla Krakowa, jest jednym z najbardziej spektakularnych przeniesień sztuki ze sfery prywatnej do sfery publicznej. Krakowianie mogą teraz zobaczyć podarowane dzieła na wystawie zorganizowanej w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki.

20 lat Krakowa w Unii Europejskiej – dni otwarte w zajezdniach MPK

W ten weekend, 2 i 3 marca, MPK SA w Krakowie udostępnia mieszkańcom i osobom odwiedzającym miasto dwie zajezdnie: tramwajową i autobusową. Tym samym krakowski przewoźnik włączy się w obchody rocznicy 20-lecia Krakowa w Unii Europejskiej. Wizyta w zajezdniach będzie znakomitą okazją, aby zobaczyć jakie pojazdy zostały zakupione z wykorzystaniem środków z Unii Europejskiej. Przewodnikiem najmłodszych zwiedzających będzie Trambuś, oficjalna maskotka MPK.

Cyrk przejmuje Czyżyny podczas Festiwalu Rozmaitości!

Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta zaprasza na kolejną edycję Festiwalu Rozmaitości – kolorowe święto dla wszystkich miłośników parad i aktywności okołocyrkowych! Na najmłodszych czeka mnóstwo atrakcyjnych warsztatów, od wyklejania mandali i plecenia makram, przez tworzenie własnej biżuterii lub robotów Lego, po sadzenie roślinek czy warsztaty Capoeiry. Festiwal zwieńczy Wielkie Cyrkowe Show: pokazy cyrkowe i osiedlowa parada. Festiwal Rozmaitości odbywa się jeszcze dziś, 3 marca na terenie Klubu 303 OKKNH (os. Dywizjonu 303 1).

Spektakl terapeutyczny w Teatrze Łaźnia Nowa

Po ogromnym sukcesie spektaklu „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję” w reżyserii Mateusza Pakuły, Teatr Łaźnia Nowa przygotowuje kolejną sztukę, za pomocą której zamierza wywołać dyskusję na ważny społecznie temat. Mowa o spektaklu „Padało” irlandzkiego dramatopisarza Endy Walsha w reżyserii Anny Gryszkówny, którego premiera odbyła się 1 marca. Kolejne pokazy będą trwać przez cały weekend.

XV Dni Komedii dell’Arte

Centrum Kultury Podgórza zaprasza na XV Dni Komedii dell’Arte, które trwają do 3 marca. Centralnym wydarzeniem są premierowe pokazy spektaklu „Zan Tempesta”. Sztukę można zobaczyć jeszcze dziś, 3 marca – o godz. 19.00.

Rusza Festiwal Kobiet. Heroina. Bohaterka

Ośrodek Kultury Norwida zaprasza na dziesiątą, jubileuszową, edycję Festiwalu Kobiet. Heroina. Bohaterka, który odbędzie się w ARTzonie na os. Górali 4. W tym roku poruszone zostaną istotne kwestie związane z profilaktyką nowotworową wśród kobiet. Wydarzenia będą odbywać się do 22 marca.

Zapraszamy na „Miesiąc Krakowianek”!

Już po raz trzeci Kraków celebruje „Miesiąc Krakowianek”! To wyjątkowa okazja do rozmowy o kobiecej solidarności, szansa do debaty na temat praw kobiet, czas siostrzeństwa i odkrywania zapomnianej historii mieszkanek naszego miasta. Marzec to czas kobiecej mocy! W tym roku czeka nas ponad 100 wydarzeń. Szczegółowy program dostępny na rownosc.krakow.pl.

Kiermash znów zawita na krakowski Kazimierz

Jeszcze dziś, 3 marca odbywa się Kiermash, czyli targi mody niezależnej i designu użytkowego. Na zainteresowanych czekać będą stoiska z unikatowymi produktami lokalnych manufaktur. Wydarzenie w Starej Zajezdni by DeSilva, przy ul. Św. Wawrzyńca 12 dostępne jest w godz. 11.00-18.00. Wstęp wolny.

Zapraszamy na pozostałe wydarzenia do:


W niedzielę, 3 marca, będą realizowane dodatkowe kursy na linii nr 134 do ogrodu zoologicznego. Na ulice wyjedzie także linia nr LR0, która będzie kursować na trasie do Ojcowa. Więcej w naszym komunikacie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-03-01
Data aktualizacji: 2024-03-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź