Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Bilet odcinkowy uzupełni obecną taryfę komunikacyjną

Został złożony projekt odcinkowej taryfy biletowej w Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Nowoczesne podejście do naliczania opłat za podróże to sprawiedliwa opłata w zależności od odległości, niezależna od korków, przy jednoczesnym uwzględnieniu możliwych przesiadek. Dzięki temu pasażerowie będą dokonywać opłaty zgodne z faktycznym zasięgiem ich podróży.

Fot. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie

Złotówka za kilometr

Stawki za przejechane kilometry są zróżnicowane. Stała opłata minimalna za trasę od 0 km do 4 km będzie wynosić 4 zł, natomiast przy uprawnieniu do ulg – ta odpłatność będzie wynosiła 2 zł. Każde kolejne rozpoczęte 500 metrów podroży, powyżej 4 kilometrów, generuje dodatkową opłatę wynoszącą 0,50 zł dla normalnego przejazdu i 0,25 zł dla przejazdu ulgowego. Dla osób, które nie będą chciały skorzystać z nowej oferty, dalej będzie możliwy zakup biletów z dotychczasowej taryfy KMK.

Rozwiązanie to umożliwi pasażerowi możliwość wybrania najlepszego biletu, z którym będzie odbywał swoją podróż.

Z jednego na drugi koniec strefy

Maksymalna opłata za jedną podróż, łączącą na przykład przejazd różnymi liniami będzie wynosiła 8 zł, a dla posiadaczy biletów ulgowych – 4 zł, nawet w przypadku kiedy podróż to więcej niż osiem kilometrów.

Maksymalny koszt podróży od Krzeszowic do Niepołomic wyniesie 8 zł.

Dodatkowym udogodnieniem jest wprowadzenie maksymalnej odpłatności w ciągu doby. Pasażerowie, którzy osiągną maksymalną kwotę 22 zł (lub 11 zł w przypadku ulg) w ciągu 24 godzin, nie poniosą dodatkowych kosztów za podróże do końca tego okresu rozliczeniowego we wszystkich III strefach.

Nowa taryfa będzie dostępna wyłącznie poprzez aplikacje mobilne.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-02-22
Data aktualizacji: 2024-02-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź