Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Jarmark odpustowy Emaus w tym roku przy Błoniach

W tym roku, ze względu na trwający remont ul. Kościuszki, wielkanocny odpust Emaus odbędzie się w zmienionej formule i lokalizacji. Krakowskie Forum Kultury, organizator wydarzenia, zaprasza 1 kwietnia na jarmark odpustowy Emaus przy Błoniach.

Fot. Krakowskie Forum Kultury

Z uwagi na realizowaną obecnie inwestycję obejmującą remont ul. Kościuszki, organizacja tradycyjnego odpustu Emaus w dotychczasowej lokalizacji nie jest możliwa. Odbywający się od wielu lat na krakowskim Salwatorze Emaus to bardzo ważny element dziedzictwa kulturowego Krakowa, a także wydarzenie, które na stałe wpisało się w miejskie kalendarium.

− Miasto, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, nie zrezygnowało z tak popularnego sposobu świętowania poniedziałku wielkanocnego i podjęło decyzję o organizacji 1 kwietnia jarmarku odpustowego przy krakowskich Błoniach. Nie bez wpływu na wybór lokalizacji pozostaje fakt, że odwiedzający kramy nadal będą mogli przespacerować się wzdłuż Rudawy i odwiedzić kopiec Kościuszki – podkreśla Krakowskie Forum Kultury.

Jarmark odpustowy po raz trzeci organizowany jest przez miejską instytucję Krakowskie Forum Kultury. Dzięki wprowadzanym sukcesywnie zmianom, wydarzenie z powodzeniem łączy powrót do kulturowego dziedzictwa Zwierzyńca z prezentowaniem lokalnego rzemiosła oraz folkloru.

Nabór wystawców

Serdecznie zapraszamy wystawców zainteresowanych udziałem w tegorocznej edycji Jarmarku odpustowego Emaus przy Błoniach do przesyłania zgłoszeń. Jarmark odbędzie się 1 kwietnia w godzinach 9.00-17.00 na alejce pieszo-rowerowej przy Błoniach, od strony al. 3 Maja. Zgłoszenia uczestnictwa w Jarmarku przyjmowane są do 25 lutego, do godziny 24.00. Regulamin i dokumenty zgłoszeniowe są dostępne na stronie internetowej Krakowskiego Forum Kultury.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-02-12
Data aktualizacji: 2024-02-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź