Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Sportowe połkolonie dla dzieci i młodzieży

„Bezpieczeństwo i edukacja poprzez sport” – to hasło zimowych półkolonii, które w trzech lokalizacjach w Krakowie organizuje Fundacja Proland-Sport.

Zajęcia odbywają w pierwszym tygodniu małopolskich ferii, od 12 do 16 lutego, w godzinach 8.00–16.00. Przeznaczone są dla 105 uczniów w wieku 7–16 lat, w tym 30 z niepełnosprawnościami. Program aktywności to m.in. gry i zabawy integracyjno-sportowe, zajęcia manualno-plastyczne, warsztaty ze zdrowego żywienia, gimnastyka, taniec, wyjście do teatru a także wycieczka krajoznawcza.

– To już po raz piąty nasza fundacja organizuje półkolonie pod hasłem „Bezpieczeństwo i edukacja poprzez sport”. Dla uczestników udział w zajęciach daje możliwość integracji i poznania nowych znajomych, a dla rodziców i opiekunów świadomość, że dziecko jest pod dobrą opieką oraz spędza czas z daleka od komputera – mówi Arkadiusz Nowak, prezes Fundacji Proland-Sport.

– Widzimy zainteresowanie półkoloniami. Na dzisiaj mamy jeszcze wolne miejsca i zapraszamy chętnych, ale skończyła się pula miejsc dla dzieci z niepełnosprawnościami. Tutaj przyjmujemy zapisy tylko na listę rezerwową – zaznacza.

Udział w półkolonii jest dofinansowany ze środków Miasta Krakowa. Bezpłatna oferta fundacji skierowana jest do rodzin z Krakowa, których dochód na jednego członka nie przekracza kwoty 1922 zł. Dla pozostałych uczestników koszt wynosi 350 zł. W tej kwocie organizator zapewnia program, opiekę oraz wyżywienie.

Półkolonie odbywają się w pięciu grupach, w trzech lokalizacjach – TAURON Arenie Kraków, Szkole Podstawowej nr 24 na ul. Podedworze 16 oraz Szkole Podstawowej nr 12 na al. Kijowskiej 3. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń oraz wpłata darowizny na konto fundacji.

Wszelkie informacje i zapisy znajdują się na stronie internetowej prolandsport.pl.

Prolandsport

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-02-07
Data aktualizacji: 2024-02-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź