Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Duże i małe w Krakowie wspaniałe!

2024-07-15

Kalendarium wydarzeń dla dzieci od 15–21 lipca w ramach akcji Lato w mieście w Muzeum Krakowa.

„Ostry Dyżur Literacki”, czyli akcja czytelnicza dla dzieci

2024-07-10

„Ostry Dyżur Literacki” to wydarzenie, które promuje czytelnictwo wśród najmłodszych i ich rodziców. W konwencji gabinetu lekarskiego specjaliści literatury dla dzieci rekomendują książki, które warto przeczytać. W tym roku akcja odbędzie się w kilku księgarniach, następne spotkanie 27 lipca.

Wakacje w Muzeum Inżynierii i Techniki

2024-07-08

Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie zaprasza dzieci w wieku od 6 do 13 lat wraz z opiekunami na wakacyjne zajęcia. Każdy dzień tygodnia poświęcony jest innej tematyce.

Weekendowe lekcje pływania dla rodziców z dziećmi od 5 do 16 lat

2024-07-05

Rodzinom, które lubią sportowo spędzać czas, miasto proponuje naukę pływania. Zajęcia są przeznaczone dla krakowian z dziećmi od 5 do 16 roku życia i odbywają się pod czujnym okiem wykwalifikowanych instruktorów. Liczba miejsc jest ograniczona.

Weekendowe lekcje pływania dla rodziców z dziećmi do lat 4

2024-07-05

Miasto zaprasza krakowian z dziećmi w wieku do lat 4 na bezpłatne lekcje pływania. Zajęcia odbywają się w ramach kampanii „Kraków stawia na rodzinę” w terminie od 6 lipca do 15 września.

XVIII XVIII VIII

Zmiana godzin wstępu na kąpielisko w parku Zakrzówek w weekendy i święta

2024-07-04

Z uwagi na duże zainteresowanie, a tym samym względy bezpieczeństwa, wstęp na pomosty na Zakrzówku w słoneczne weekendy oraz dni świąteczne możliwy będzie od godz. 9.00. Od tego momentu obsługa będzie wydawała opaski uprawniające do wstępu. Wcześniejsze korzystanie z pomostów nie będzie możliwe. Opaski wydawane będą do godz. 19.00.

Warsztaty architektoniczne dla dzieci w Aptece Designu

2024-07-03

Jak powstają domy, szkoły, centra handlowe czy inne budynki? Jakich narzędzi w swojej pracy używa architekt? Czy projektowanie przestrzenie jest trudne? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas wakacyjnych warsztatów architektonicznych „Archi-przygody” dla dzieci w wieku szkolnym (od 7 do 10 lat), które odbędą się w Aptece Designu (ul. Kopernika 19a) w dniach 15–19 lipca, od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00–12.30.

Kopiec Kościuszki – letnie weekendy z przewodnikiem

2024-06-27

„Letnie weekendy z przewodnikiem” – to wakacyjna oferta zwiedzania kopca Kościuszki i wystawy stałej w Muzeum Kościuszkowskim. Akcja potrwa do 1 września.

Lipiec w Krakowskim Centrum Edukacji Klimatycznej

2024-06-27

Chcesz spędzić wakacje w dobrym klimacie? Przyjdź do Krakowskiego Centrum Edukacji Klimatycznej przy ul. Wielopole 17a i poszerz swoją wiedzę z zakresu ekologii i działań na rzecz ochrony naszej planety! Dostępny jest już harmonogram organizowanych tam zajęć i wydarzeń w lipcu. Na najmłodszych czekają m.in. warsztaty artystyczne, a na nieco starszych – spacery i wymiany.

Lato w Krakowie na sportowo

2024-06-26

Trwają wakacje – dla wielu czas wyjazdów i beztroskiej zabawy, okres regeneracji i odbudowywania twórczego potencjału. Wakacyjny czas odpoczynku od codziennych obowiązków bezwzględnie warto poświęcić na aktywność fizyczną. Dla osób, które najbliższe dwa miesiące będą spędzały w mieście, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie przygotował ofertę sportową.

Znajdź