Komunikacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Obsunięcie skarpy na pętli „Górka Narodowa P+R”

W związku z zanieczyszczeniem torowiska przy peronach odjazdowych na pętli „Górka Narodowa P+R”, które było spowodowane spłynięciem skarpy wykopu, wykonawca inwestycji został zobowiązany do natychmiastowego podjęcia działań zaradczych.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

W pierwszej kolejności torowisko zostało oczyszczone z zalegającego błota. Następnym etapem prac naprawczych jest profilowanie uszkodzonej skarpy.

W celu zapobieżenia podobnym problemom w przyszłości, wykonawca analizuje możliwość zastosowania nowego rozwiązania umocnienia skarpy, np. poprzez ułożenie warstwy geokraty wraz z wypełnieniem kruszywem. Wszelkie prace przed realizacją będą konsultowane z projektantem odpowiedzialnym za rozwiązania techniczne.

Skarpa posiadała standardowo stosowane w takich przypadkach umocnienie w postaci odpowiedniego wyprofilowania oraz warstwy humusu z obsianiem trawną. Niestety niesprzyjające warunki pogodowe oraz termin, w którym były prowadzone roboty związane z umocnieniem skarpy, w tym brak ostatecznego porośnięcia umocnienia trawą, spowodowały utratę stabilności umocnienia.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-02-06
Data aktualizacji: 2024-02-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź