Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Za nami siedem miesięcy na budowie linii tramwajowej do Mistrzejowic

Zakończył się siódmy miesiąc prac na budowie nowej linii tramwajowej do Mistrzejowic. W styczniu wykonawca inwestycji koncentrował się na budowie stacji „Rondo Polsadu” oraz przebudowie kanału Sudołu Dominikańskiego. Co jeszcze udało się mu zrealizować? 

tramwajdomistrzejowic.pl
Fot. tramwajdomistrzejowic.pl

4 i 18 stycznia odbyły się sesje rady budowy, w których uczestniczyli przedstawiciele partnera prywatnego oraz podmiotów samorządowych, w tym Rady Dzielnic III Prądnik Czerwony i XV Mistrzejowice, oraz zainteresowani mieszkańcy.

W oczekiwaniu na ich ocenę i zatwierdzenie, na początku stycznia, wykonawca przedstawił mieszkańcom przygotowaną dokumentację obrazującą czasową organizację ruchu (etap 2.3). Projekt nie jest jeszcze ostateczny i podlega obecnie opiniowaniu przez ZDMK, ZTP, MPK oraz policję, a także czeka na zatwierdzenie przez Miejskiego Inżyniera Ruchu.

Odpowiadając na zgłoszenia i potrzeby kierowców, od 11 stycznia wprowadzono modyfikacje do obowiązującej czasowej organizacji ruchu. Zmiany te objęły fragment ul. Lublańskiej oraz al. Bora-Komorowskiego.

W połowie stycznia wykonawca otrzymał od Urzędu Miasta Krakowa decyzję o modyfikacji zakresu Polecenia Zmiany nr 4. Spowodowało to powrót do realizacji projektu, w obszarze ul. Lublańskiej, zgodnie z wydaną decyzją ZRID.

W drugiej połowie miesiąca wykonawca rozpoczął osadzanie pierwszych prefabrykatów pod budowę Sudołu Dominikańskiego. Nowy kanał będzie miał długość ok. 400 m i składać się będzie ze 191 żelbetowych prefabrykatów.

Co w lutym?

Od początku miesiąca Punkt Informacyjny działa dłużej. W poniedziałki jest czynny od 8.00 do 18.00, a w pozostałe dni powszednie od 8.00 do 17.00.

Pod koniec lutego wykonawca planuje wprowadzenie czasowej organizacji ruchu – etap 2.3. Na ul. Lublańskiej ruch pomiędzy rondem Polsadu i rondem Barei obywać się będzie wyłącznie po zachodniej jezdni, na której wyznaczone będzie po jednym pasie ruchu dla każdego kierunku. Ponadto ruch pojazdów od i do al. Bora-Komorowskiego zostanie przekierowany na tymczasowe skrzyżowanie z ul. Lublańską na wysokość wyjazdu z ul. Promienistych.

W zakresie prac związanych z budową tunelu będzie kontynuowana budowa stacji „Rondo Polsadu” oraz rozpocznie się instalacja nowej stacji bentonitowej dla robót geotechnicznych na rondzie Młyńskim. Wkrótce pojawi się tam dodatkowy sprzęt głębiący ściany szczelinowe. W dalszym ciągu wykonawca będzie prowadzić prace związane z budową kolejnych platform technologicznych. Roboty rozpoczną również pod estakadą im. gen. pil. Mateusza Iżyckiego.

Niezmiennie będzie również budowany nowy kanału Sudołu Dominikańskiego, a także będą przebudowywane sieci podziemne.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-02-06
Data aktualizacji: 2024-02-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź