Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 zostanie rozbudowany

Niebawem ruszą roboty budowlane związane z rozbudową Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Wrony 115. 5 lutego została podpisana umowa na realizację ważnej dla mieszkańców Sidziny inwestycji. Spośród 13 ofert wybrano najkorzystniejszą, złożoną przez Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Kartel SA z Jędrzejowa. Kwota umowna opiewa na prawie 26,5 mln zł, a wykonawca ma 44 miesiące na wywiązanie się z jej realizacji.

Fot. materiały prasowe

Zakres prac przewiduje wykonanie rozbiórki budynku przedszkola i części zagospodarowania terenu oraz dobudowę trzykondygnacyjnego budynku (w części podpiwniczonego) wraz z przewiązką o powierzchni całkowitej blisko 4,2 tys. m2 na potrzeby szkoły podstawowej jak i przedszkola.

W części szkolnej znajdzie się m.in.: 12 sal lekcyjnych wraz z zapleczami (w tym pracowania fizyczna i chemiczna, sala komputerowa), świetlica, kuchnia wraz z jadalnią (również na potrzeby przedszkola), szatnie dla uczniów, pokój nauczycielski.

Z kolei pomieszczenia przedszkolne obejmować będą m.in.: pięć sal przedszkolnych, salę zajęć ruchowych, salę do integracji sensorycznej (każde wymienione pomieszczenie wraz z sanitariatem i zapleczem), szatnię dla dzieci. Placówka zyska również nowe zagospodarowanie terenu wokół prowadzonej rozbudowy.

Zobacz więcej informacji na temat inwestycji, którą realizuje Miejskie Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-02-06
Data aktualizacji: 2024-03-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź