Biznes rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Krakowski Park Technologiczny wspiera inwestycje lokalnej firmy

Krakowski Park Technologiczny wydał decyzję o wsparciu dla cukierni Krakowskie Wypieki. Przedsiębiorstwo postanowiło skorzystać z programu Polska Strefa Inwestycji i zainwestuje 7,5 mln zł w rozwój swojego zakładu produkcyjnego.

Fot. pexels.com

Spółka od początku swojej działalności stawia na postęp i inwestuje zarówno w rozbudowę sieci handlowej, jak i zakładu produkcyjnego. Dzięki uldze podatkowej, otrzymanej w ramach programu Polska Strefa Inwestycji, firma rozwinie istniejące i wdroży nowe technologie produkcyjne. Krakowskie Wypieki planują również kupno maszyn wspierających proces produkcji oraz rozbudowę kompleksu produkcyjnego wraz z nowym zapleczem magazynowo-biurowym. Wdrożenie innowacyjnego procesu produkcyjnego pozwali na realizację bardziej skomplikowanych i precyzyjnych produktów, a także na zautomatyzowanie i robotyzację produkcji. Na ten cel firma przeznaczy 7,5 mln zł.

Cukiernia Krakowskie Wypieki to cukiernia z tradycją, która dzięki najwyższej jakości oferowanych wyrobów zyskała wielu stałych klientów. Proces produkcyjny jest oparty o rzemieślnicze metody, dlatego też wygląd każdego tortu czy ciastka jest niepowtarzalny. Produkty cechuje wyjątkowy smak oraz nowoczesny wygląd, dopracowany w najmniejszym szczególe.

Kraków cieszy się stałym zainteresowaniem inwestorów i żadne trudności rynkowe nie powstrzymują przypływu i rozwoju międzynarodowych podmiotów na krakowskim rynku. Świadczą o tym firmy, które wybrały Kraków na swoją siedzibę, a także te ciągle rozwijające swoją działalność. Kraków, dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze, jest wybierany przez przedsiębiorców głównie jako miejsce do lokowania wyspecjalizowanych procesów oraz zaawansowanych technologii.

Od 2018 r., czyli od początku istnienia programu Polska Strefa Inwestycji, w Krakowie i Gminie Kraków, wydano łącznie 31 decyzji o wsparciu. Przedsiębiorcy zadeklarowali nakłady inwestycyjne w wysokości 1,2 mld zł.

I choć sektorem, który od lat prężnie rozwija się w Krakowie, ugruntowując pozycję miasta w branży, są usługi informatyczne, nie brakuje tu również firm przemysłowych z branży metalowej, produkcji maszyn i urządzeń dla przemysłu tekstylnego, produkcji suplementów diety, czy też, jak pokazuje ostatnio wydana decyzja o wsparciu - branży cukierniczej.

Polska Strefa Inwestycji (PSI) to forma wsparcia dla firm planujących nowe inwestycje. Inwestycja w ramach PSI pozwala na zwolnienie z podatku dochodowego CIT lub PIT na okres 12 lub 15 lat. Inwestycja może zostać usytuowana na wszystkich terenach (prywatnych i publicznych). O wsparcie może ubiegać się zarówno mały, średni jak i duży przedsiębiorca. Krakowski Park Technologiczny jest operatorem PSI w Małopolsce i powiecie jędrzejowskim.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-02-05
Data aktualizacji: 2024-02-18
Powrót

Zobacz także

Znajdź