Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Są już dostępne bezpłatne zabiegi weterynaryjne

Kraków po raz kolejny będzie finansował zabiegi sterylizacji, kastracji oraz znakowania kotów, zarówno tych domowych jak i wolno żyjących. Właściciele psów będą mogli natomiast bezpłatnie oznakować swoich podopiecznych.

Zarówno akcja sterylizacji, jak i chipowania jest ważna, bo ogranicza zjawisko bezdomności wśród zwierząt. W przypadku zaginięcia zwierzęcia chip umożliwia szybsze znalezienie właściciela. Natomiast kastracja i sterylizacja zapobiega niekontrolowanemu rozmnażaniu się czworonogów.

Dostęp do tych zabiegów jest możliwy przez cały rok, do wyczerpania puli środków przeznaczonych na ten cel.

Zabiegi będą wykonywane w trzech gabinetach weterynaryjnych, które podpisały umowy z miastem:

  • Gabinet weterynaryjny AMBUVET, ul. Wybickiego 3a, tel. 507 155 142
  • Przychodnia weterynaryjna MELWET, ul. Zakręt 3, tel. 884 865 978
  • Przychodnia weterynaryjna IRIS, ul. Senatorska 25, tel. 12 427 20 18.

Warunkiem skorzystania z tych zabiegów jest okazanie dokumentu potwierdzającego zamieszkanie opiekuna zwierzęcia na terenie Krakowa.

Może to być zarówno informacja o zameldowaniu, umowa najmu mieszkania, PIT lub Krakowska Karta Miejska. Opiekun powinien także posiadać książeczkę zdrowia zwierzęcia. Jeśli jej nie mamy, to należy założyć ją u weterynarza. Książeczka stanowi potwierdzenie, że zwierzę posiada właściciela, dlatego powinna być uzupełniona o dane kota lub psa.

Aby uzyskać upoważnienie na bezpłatne zabiegi należy zgłosić się z tymi dokumentami oraz dowodem osobistym do Wydziału Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa na os. Zgody 2 (tel. 12 616 55 55).

Po spełnieniu kryteriów otrzymujemy upoważnienie do wykonania zabiegu we wskazanej klinice weterynaryjnej. Posiadając ten dokument należy zadzwonić do tej lecznicy, poinformować o posiadaniu takiego upoważnienia z Urzędu Miasta Krakowa i umówić się na konkretny termin celem wykonania zabiegu.

Przypominamy także, że umowy nie obejmują kastracji/sterylizacji psów.

Tak jak w ubiegłym roku, Kraków będzie finansował także usługi w zakresie odrobaczania, zwalczania pasożytów zewnętrznych, kastracji, sterylizacji, znakowania, wybranych szczepień oraz leczenia wolno żyjących kotów z terenu Gminy Miejskiej Kraków.

pokaż metkę
Autor: Emilia Król
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-01-12
Data aktualizacji: 2024-02-14
Powrót

Zobacz także

Znajdź