Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

10. urodziny TAURON Areny Kraków

Mieści 22 tys. osób i zajmuje ponad 96 tys. m kw. powierzchni. Pod względem liczby imprez, które się w niej odbywają i liczby odwiedzających ją gości nie ma sobie równych wśród tego typu obiektów w kraju. Jej marka jest doskonale rozpoznawalna w Polsce i poza jej granicami. TAURON Arena Kraków szykuje się do obchodów 10. urodzin i ogłasza pierwsze z jubileuszowych wydarzeń – koncert „To Kraków tworzy metamorfozy”, który odbędzie się 5 kwietnia 2024 roku. Jego dyrektorem artystycznym został Miuosh!

Fot. materiały prasowe

TAURON Arena Kraków została oddana do użytku w maju 2014 roku. Wówczas w Krakowie i Małopolsce brakowało obiektu, w którym można było organizować wydarzenia największej międzynarodowej rangi. Arena tę lukę wypełniła i bardzo szybko stała się kulturalną, sportową i biznesową wizytówką miasta i regionu.

Wieloletnia współpraca z największymi agencjami koncertowymi i eventowymi, z klubami i organizacjami sportowymi, z organizatorami targów, konferencji, wydarzeń religijnych przekładają się na liczbę imprez odbywających się w TAURON Arenie Kraków. Od otwarcia w 2014 roku do dziś TAURON Arenę Kraków odwiedziło blisko 6 mln gości i odbyło się w niej ponad 2400 wydarzeń. W osiągnięciu tak imponujących wyników pomogła też polityka polegająca na maksymalnym wykorzystaniu możliwości obiektu i wszystkich przestrzeni wewnątrz i na zewnątrz hali.

– Gdy obserwuję, jak rozwija się TAURON Arena Kraków, jak każdego roku zapełnia się jej kalendarz, w którym widnieją koncerty największych światowych gwiazd i sportowe wydarzenia najwyższej rangi, czuję ogromną radość i dumę – mówi prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. – Z perspektywy lat i to dużo wcześniejszych niż rok 2014, gdy idea wybudowania areny dopiero zaczynała kiełkować, można dostrzec jak ważne było podjęcie decyzji o realizacji tej inwestycji. TAURON Arena Kraków zmieniła nasze miasto i jego wizerunek w świecie. Jest jednym z tych obiektów, dzięki którym Kraków postrzegany jest jako nowoczesna i atrakcyjna metropolia. Dziś nie umiałbym sobie wyobrazić naszego miasta bez TAURON Areny Kraków – dodaje prezydent Jacek Majchrowski.

Miejsce spotkań

– To, na czym nam szczególnie zależy jako zespołowi TAURON Areny Kraków jest pokazywanie, że jest to obiekt dostępny dla każdego. To miejsce spotkań osób w każdym wieku, o najróżniejszych gustach muzycznych, którzy lubią oglądać siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną czy tenis. To miejsce, w którym można spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi, przeżywać niezapomniane emocje, po prostu dobrze się bawić – wymienia Małgorzata Marcińska, Prezes Zarządu Areny Kraków SA. – Chcemy, aby TAURON Arena Kraków była takim miejscem także przez cały 2024 rok. Stąd pomysł, aby zaprosić mieszkańców Krakowa (i nie tylko) na cykl wyjątkowych spotkań z okazji 10. urodzin areny. Zaczynamy od ogłoszenia urodzinowego koncertu, podczas którego oddamy hołd krakowskim artystom – Korze, Zbigniewowi Wodeckiemu, Markowi Grechucie i Andrzejowi Zausze, których dorobek od lat stanowi punkt odniesienia dla twórczości kolejnych pokoleń. Wspólnie z Miuoshem, Janem Stokłosą i Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej oraz całą plejadą najlepszych polskich wokalistów i wokalistek udowodnimy, że wciąż można odkrywać ich utwory na nowo – zapowiada Małgorzata Marcińska.

Krakowskie metamorfozy

Koncert „To Kraków tworzy metamorfozy” odbędzie się w TAURON Arenie Kraków w piątek, 5 kwietnia 2024 roku o godz. 20.00. Bilety w sprzedaży od dziś, od godz. 13.00 na www.ebilet.pl.

Parafraza słów tekstu Kory Jackowskiej, stanowiąca tytuł koncertu w pełni oddaje esencję i zamysł wydarzenia. Metamorfozy to przemiany i właśnie je usłyszymy w TAURON Arenie Kraków. Przekonamy się, że to, co doskonale znamy może w nowych odsłonach być inspirujące, intrygujące i zaskakujące.

Dyrektorem artystycznym projektu został Miuosh – artysta, który jest specjalistą od nowych brzmień, ciekawych interpretacji, interesujących muzycznych odsłon. Raper śmiało bawi się konwencjami, przekraczając granice gatunków. Do współpracy często zaprasza artystów z na pozór odległych muzycznie światów i tak samo będzie w Krakowie. Soliści zaproszeni do projektu reprezentują brzmienia z kręgu rocka, popu czy hip hopu.

Na scenie w TAURON Arenie Kraków pojawią się m.in. Bela Komoszyńska, Grubson, Julia Pietrucha, Mery Spolsky, Renata Przemyk i Wiktor Waligóra (kolejne ogłoszenia wkrótce). Artyści wystąpią w towarzystwie Orkiestry Akademii Beethovenowskiej, która zagra pod batutą Jana Stokłosy. Jest on również autorem orkiestracji koncertu.

Do zobaczenia w TAURON Arenie Kraków

Koncert „To Kraków tworzy metamorfozy” jest głównym z listy jubileuszowych wydarzeń, które w 2024 roku odbędą się w TAURON Arenie Kraków. Przez cały rok w obiekcie i na terenie wokół niego organizowane będą spotkania skierowane do szerokiej grupy odbiorców.

– Programem jubileuszowych wydarzeń wpiszemy się w to, co jest charakterystyczne dla TAURON Areny Kraków, czyli różnorodność – podkreśla Małgorzata Marcińska. – Nasza oferta będzie skierowana zarówno do dzieci i młodzieży, których zaprosimy m.in. na imprezy sportowe, edukacyjne, jak i dorosłych, którym dedykowane będą spotkania związane z biznesem, zdrowiem czy psychologią. Szczególnie zależy nam integracji międzypokoleniowej, dlatego planujemy też pikniki, koncerty i festiwale, w których udział będą mogły wziąć całe rodziny. Już dziś zapraszamy krakowian oraz gości odwiedzających nasze miasto do wpisania w przyszłorocznym kalendarzu zdania, które będzie nam towarzyszyło przez cały rok 2024 – Spotkajmy się w TAURON Arenie Kraków!

Zachęcamy o śledzenia strony www.tauronarenakrakow.pl, na której na bieżąco publikowane będą informacje o wydarzeniach organizowanych w ramach jubileuszu 10-lecia TAURON Areny Kraków.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-12-07
Data aktualizacji: 2023-12-14
Powrót

Zobacz także

Znajdź