Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Tramwaj do Mistrzejowic: otwarto punkt informacyjny

W pobliżu budowy Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Mistrzejowic otwarty został punkt informacyjny. Pawilon u zbiegu ul. Dobrego Pasterza i Strzelców jest czynny od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00–16.00.

tramwajdomistrzejowic.pl
Fot. tramwajdomistrzejowic.pl

Punkt otwarto w bliskim sąsiedztwie biura budowy. Pawilon dysponuje stanowiskiem recepcyjnym oraz sala konferencyjną. Budynek, o powierzchni prawie 100 m2, jest wyposażony w nowoczesny sprzęt audiowizualny i konferencyjny oraz klimatyzację. Punkt dostosowano do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Na miejscu mieszkańcy mogą uzyskać kluczowe informacje dotyczące technologii budowy, harmonogramu prac, postępu projektu, tymczasowej organizacji ruchu oraz finansowania inwestycji.

W punkcie będą także prowadzone bezpłatne zajęcia dla dzieci „Mali mistrzowie – tramwajem do Mistrzejowic”. Podczas warsztatów młodzi inżynierowie, poprzez zabawę, zdobywać będą wiedzę na temat technologii budowy tramwaju, różnych rodzajów transportu publicznego. Poznają także zasady bezpieczeństwa na budowie i w komunikacji miejskiej. Zajęcia zostaną urozmaicone o zadania plastyczne i ruchowe, ćwiczenia w grupach, a także o prezentacje multimedialne.

Punkt jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00–16.00. Dla mieszkańców został udostępniony także specjalny numer telefonu: 722 22 00 88, a także adres e-mail: info@tramwajdomistrzejowic.pl.

Punkt informacyjny

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-12-05
Data aktualizacji: 2024-01-12
Powrót

Zobacz także

Znajdź