Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Intensywne opady śniegu – ostrzeżenie meteorologiczne!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu w naszym regionie. Obowiązuje ono aż do niedzielnego poranka. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, chodnikach i ścieżkach rowerowych.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Ostrzeżenie IMGW obowiązuje do jutra, 3 grudnia do godz. 6.00.

Wedle prognoz, w naszym regionie może spaść miejscami od 30 do 40 cm śniegu, lokalnie nawet do 45 cm. Najbardziej intensywne opady prognozowane są w sobotę w ciągu dnia. Z uwagi na ciągłe opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym oznacza miejscami przyrost pokrywy śnieżnej nawet do kilku cm w godzinę.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 proc.

Na ulicach pracuje cały sprzęt, jaki MPO ma w dyspozycji, czyli 265 pługów i solarek. Przypominamy kierowcom, aby w czasie intensywnych opadów śniegu umożliwili na drogach przejazd solarkom, tak, jak to ma miejsce w przypadku przejazdu karetek pogotowia.

Mieszkańcy Krakowa mogą przysyłać zgłoszenia o oblodzeniu i opadach, konieczności odśnieżania ulic i chodników – mailowo: interwencje24@mpo.krakow.pl; telefonicznie: 12 646 23 61.

Zobacz także:

Akcja Zima 2023/2024

pokaż metkę
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-12-01
Data aktualizacji: 2023-12-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź