Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Atak zimy w Krakowie – ostrzeżenie przed intensywnymi opadami śniegu!

Jesień w kalendarzu, zima w pogodzie. Specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie ostrzegają przed intensywnymi opadami śniegu w naszym regionie. Dziś może spaść nawet 10 centymetrów białego puchu.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Ostrzeżenie IMGW obowiązuje we wtorek, 28 listopada, w godz. od 4.00 do 16.00. Wedle prognoz w naszym regionie pojawią się opady śniegu, powodujące przyrost pokrywy śnieżnej miejscami do 10 cm. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 proc.

Opady śnieżne w Krakowie rozpoczęły się już około godz. 2.00, w związku z tym od tego czasu na drogach naszego miasta pracowało 120 jednostek. O godz. 4.00 wyjechało 201 pojazdów, w tym 56 solarek MPO Kraków. Drogi są czarne i przejezdne, trwają prace na chodnikach i ścieżkach rowerowych. Pierwsze kursy do Zabierzowa, Wielkiej Wsi i Zielonek ze względu na warunki poza miastem miały problem z dojazdem. Teraz cała komunikacja miejska funkcjonuje bez komplikacji.

Przypominamy, że mieszkańcy Krakowa mogą przysyłać zgłoszenia o oblodzeniu i opadach, konieczności odśnieżania ulic i chodników – mailowo: interwencje24@mpo.krakow.pl; telefonicznie: 12 646 23 61.

Zobacz także:

Akcja Zima 2023/2024

pokaż metkę
Autor: Tomasz Róg
Osoba publikująca: Karolina Wasyl
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-11-27
Data aktualizacji: 2023-11-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź