Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Anna Grabowska pokieruje Centrum Kultury Podgórza przez kolejną kadencję

Decyzją prezydenta Krakowa oraz po uzyskaniu pozytywnych opinii stowarzyszeń twórczych, Anna Grabowska, która zarządza Centrum Kultury Podgórza od 2017 roku, została powołana na kolejną kadencję. Potrwa ona do 2030 roku.

Fot. Piotr Wojnarowski

Anna Grabowska na stanowisku dyrektora Centrum Kultury Podgórza pracuje od 1 stycznia 2017 roku. Przez siedem lat ta instytucja mocno zintensyfikowała działalność – zarówno w zakresie merytorycznym (bogata oferta programowa skierowana do odbiorców w różnym wieku), jak też w obszarze podnoszenia jakości infrastruktury we wszystkich zarządzanych lokalizacjach.

Zarządzana przez Annę Grabowską instytucja, która poza siedzibą główną ma także 18 filii, aktywnie włącza się w inicjatywy społeczno-kulturalne miasta oraz poszerza współpracę z wieloma partnerami, angażując się w nowe projekty, w tym również z udziałem podmiotów zagranicznych. Wyraźnie wzrosła również rozpoznawalność Centrum i jego projektów wśród krakowian, na co miały wpływ kompleksowe działania zrealizowane w obszarze marketingu i public relations (wprowadzenie nowoczesnego i spójnego sytemu identyfikacji wizualnej; uruchomienie nowej, zintegrowanej strony internetowej; wdrożenie wielopłaszczyznowej polityki informacyjnej, ukierunkowanej na budowanie relacji z mediami).

Wzmocniona została też marka Centrum Kultury Podgórza, jako prężnie działającej miejskiej instytucji kultury, co znalazło odzwierciedlenie m.in. w przyznaniu Centrum tytułu Krakowskiego Ambasadora Wielokulturowości (za działalność w roku 2021) oraz I nagrody w plebiscycie portalu LoveKraków.pl, w kategorii „Kultura” (wrzesień 2023). Anna Grabowska usprawniła proces zarządzania instytucją i stworzyła w Centrum Kultury Podgórza profesjonalny zespół, dzięki któremu możliwe było osiągnięcie wyższego poziomu jakości świadczonych usług.

Ponadto w latach 2018-2023 zostały otworzone trzy nowe filie Centrum Kultury Podgórza: Klub Aleksandry, Klub Swoszowice oraz Fort Borek. Jeszcze w tym roku planowane jest także rozpoczęcie działalności nowego Klubu Płaszów zlokalizowanego w rejonie ulic Koszykarskiej i Gumniska.

Przedłożony przez Annę Grabowską „Program realizacji zadań w zakresie bieżącego funkcjonowania i rozwoju Centrum Kultury Podgórza w Krakowie na lata 2024-2030” zakłada m.in. dookreślenie i synchronizację kierunków rozwoju poszczególnych filii, usprawnienie procesów personalnych i organizacyjnych, kontynuację dobrych praktyk wypracowanych na przestrzeni ostatnich lat, wprowadzenie do oferty CKP wydarzeń inkluzywnych, a także zagadnień skupionych na ekologii, ochronie środowiska i wielokulturowości. Taka koncepcja funkcjonowania Centrum Kultury Podgórza ma umożliwić dynamiczny rozwój tej instytucji kultury.


Anna Grabowska jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego (kierunek: polonistyka) i Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego (kierunek: prawo). Ukończyła również studia podyplomowe w zakresie prawa pracy na Wydziale Prawa i Administracji UJ. Przed objęciem stanowiska dyrektora Centrum Kultury Podgórza od 1999 r. pracowała w Urzędzie Miasta Krakowa, od 2011 r. na stanowisku zastępcy dyrektora Wydziału Promocji i Turystyki.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-11-16
Data aktualizacji: 2023-11-22
Powrót

Zobacz także

Znajdź