Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Zadbaj o środowisko. Weź opakowanie ze sobą i wykorzystaj ponownie!

Od dłuższego czasu na terenie Krakowa obserwowane jest niepokojące zjawisko. W niektórych lokalizacjach przy urządzeniach Paczkomat InPost lub w ich okolicy zostawiane są kartony, pudełka, papier lub foliopaki po odebranych i rozpakowanych przesyłkach mieszkańców. Opakowania te porzucane są w koszach ulicznych, na trawnikach, chodnikach lub terenach częściowo zasłoniętych, np. za maszynami.

Fot. krakow.pl

Pomimo systematycznie zwiększającej się liczby koszy ulicznych, w pobliżu maszyn Paczkomat są one notorycznie zapełniane niezgodnie z ich przeznaczeniem, a tak naprawdę służą do wyrzucania do nich opakowań po zjedzonym produkcie lub wypitym napoju na ulicy, zużytych gum do żucia czy biletów komunikacji miejskiej itp. Każdy z nas wie, że nawet zgnieciony karton czy pudełko mają dużą objętość. Powoduje to natychmiastowe wypełnienie kosza i skutkuje koniecznością częstszego jego opróżnienia. To prowadzi do wzrostu kosztów utrzymania czystości i porządku na terenie miasta, a także sprawia, że okolica wygląda na zaniedbaną.

W związku z taki sytuacjami, miasto podjęło współpracę z firmą InPost, aby wspólnie wypracować rozwiązanie tego problemu.

Efektem prac jest kampania społeczna, która ma na celu zwrócenie uwagi na prawidłowe postępowanie z opakowaniami po skorzystaniu z maszyn Paczkomat. Na ekranach urządzeń pojawi się grafika zachęcająca do otwarcia paczki w domu i ponownego wykorzystania jej opakowania, np. do wysłania kolejnej przesyłki. Dodatkowo, firma InPost będzie przypominać swoim klientom o idei reuse poprzez komunikaty push oraz wiadomości e-mail.

Warto dodać, że kampanią zostaną objęte urządzenia Paczkomat InPost znajdują się w kilkunastu lokalizacjach Krakowa, gdzie zaobserwowano pozostawianie opakowań. Są to:

  • os. Spółdzielcze 9a – KRA312M
  • ul. Bobrzeckiej 8 – KRA147M
  • ul. Lea 116 – KRA168M
  • ul. Niska 2 – KRA70M
  • ul. Prądnicka naprzeciwko nr 20a – KRA265M
  • ul. Strzelców 28 – KRA16A
  • ul. Wielicka 28 – KRA04N
  • ul. Wielicka – Wolska – KRA255M
  • ul. Wielopole 30 – KRA05H
  • ul. Zamoyskiego – KRA35M.

Mamy nadzieję, że wprowadzone działania pozytywnie wpłyną na świadomość mieszkańców Krakowa i pozwolą cieszyć się czystą przestrzenią wokół urządzeń Paczkomat, a nasze opakowania otrzymają drugie życie! Bądźmy eko!

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-10-02
Data aktualizacji: 2023-12-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź