Piotr Gój będzie dyrektorem MiT przez kolejną kadencję
Piotr Gój, który zarządza krakowskim Muzeum Inżynierii i Techniki od 2017 roku, został powołany przez prezydenta Krakowa na kolejną kadencję. Potrwa ona do 2030 roku.

22 września Piotr Gój, dyrektor Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie, z rąk prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego odebrał powołanie na kolejną kadencję. Piotr Gój jest dyrektorem instytucji od 1 stycznia 2017 r.
Ostatnie lata to dla muzeum czas wielu zmian i intensywnego rozwoju. Wśród najważniejszych zrealizowanych w tym czasie przedsięwzięć warto wymienić między innymi remont konserwatorski Hangaru Czyżyny, poszerzenie oferty Ogrodu Doświadczeń czy ukończenie rewitalizacji siedziby głównej muzeum przy ul. św. Wawrzyńca 15. To także okres reorganizacji muzeum, usprawnienia struktury wewnętrznej, wdrożenia procedur i narzędzi usprawniających pracę księgowości i administracji, uregulowania statusów nieruchomości będących w użytkowaniu instytucji.
Wśród ważnych dla instytucji przedsięwzięć trzeba też wymienić otwarcie nowej wystawy stałej „Miasto. Technoczułość”. Ekspozycja, która jest pierwszą w Polsce tak szeroką opowieścią o rozwoju myśli inżynieryjnej, jej wpływie na przemiany miasta i życie jego mieszkańców, cieszy się dużym zainteresowaniem – przyciąga do lubianej i popularnej instytucji liczne grono krakowian i gości.
Przed instytucją, jej zaangażowanym zespołem i kontynuującym pracę dyrektorem nowe wyzwania. Muzeum planuje wypracować autorski program upowszechniający, stworzyć politykę wystawienniczą, wzmocnić tożsamość i sprofesjonalizować działalność muzealniczą w obszarze inwentaryzacji i konserwacji zbiorów. Kolejna dekada także będzie okresem intensywnych działań inwestycyjnych. Realizowane w latach ubiegłych przedsięwzięcia inwestycyjne – z rewitalizacją Hangaru w Czyżynach na czele – wymagają zakończenia. Muzeum wzbogaci się także o nowy oddział w forcie św. Benedykt.
Piotr Gój jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, specjalistą w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych oraz zarządzania finansami w instytucjach kultury. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego i Biurze Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Krakowa oraz na stanowiskach kierowniczych w takich instytucjach kultury jak: Muzeum Lotnictwa Polskiego, Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” oraz Nowohuckie Centrum Kultury.