Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Na Małym Rynku trwa 19. Kiermasz Pogranicza Kultur

Do dziś, 1 października na Małym Rynku trwa 19. Kiermasz Pogranicza Kultur. To wydarzenie, które promuje rękodzieło i różnorodność kulturową i artystyczną. Łączy ze sobą różne tradycje, style i ekspresje artystyczne.

Fot. materiały prasowe

– Kiermasz Pogranicza Kultur to niezwykła okazja, żeby zobaczyć na żywo, jak wygląda prawdziwa sztuka ludowa, która jest wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Na kiermaszu będzie można zobaczyć między innymi zabawki z Żywca i Suchej Beskidzkiej, krakowską koronkę klockową czy polskie tańce narodowe, takie jak krakowiak, kujawiak czy mazur. Najwyższej jakości wykonanie zagwarantuje stale współpracujący z nami zespołu m.in. Kapela Kasi Chodoń, Kapela Zbierana, Zespół Tumigraj, Zespół Pieśni i Tańca „Małe Słowianki” – zapraszają organizatorzy kiermaszu – IMAGO Centrum Sztuki Ludowej.

Kiermasz Pogranicza Kultur od wielu lat organizowany jest na Małym Rynku. Przyciąga wielu turystów, mieszkańców Krakowa i okolic, którzy w ramach wydarzenia mogą zapoznać się z ofertą rękodzielników, rzemieślników oraz twórców ludowych. Idea kultywowania niematerialnego dziedzictwa kulturowego przyświeca organizatorom także podczas układania programu artystycznego towarzyszącego Kiermaszowi.

Dodatkowe informacje można znaleźć na profilu organizatora.


pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-09-22
Data aktualizacji: 2023-10-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź