Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Remont ul. Kościuszki i Zwierzynieckiej: większy zakres prac przy sieci gazowej

Trwa przebudowa ulic Kościuszki i Zwierzynieckiej. Wkrótce na teren inwestycji wkroczą ekipy gazowni. Ich roboty obejmą całą sieć gazową. Te prace nie były planowane w takiej skali, uwzględniono jednak prośbę zgłoszoną przez właściciela sieci gazowej.

Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Inwestycja na ul. Kościuszki i Zwierzynieckiej nie przewidywała przebudowy całej sieci gazowej. Jednak właściciel sieci gazowej podczas przekazania placu budowy zgłosił prośbę o umożliwienie im robót na całej sieci. Aby umożliwić prace ekipom gazowym, wykonawca robót na ul. Kościuszki i Zwierzynieckiej ograniczył obecnie realizowane prace rozbiórkowe. Jednocześnie pozostawiony bez robót rozbiórkowych obszar zapewnia mieszkańcom lepsze przemieszczanie się po oraz w rejonie terenu budowy.

Nawet w trakcie prac związanych z przebudową sieci gazowej wykonawca będzie starał się na bieżąco postępować z zaplanowaną rozbiórką i usuwaniem elementów infrastruktury przeznaczonej do wymiany. Prace będą skoordynowane i prowadzone tak, by dostęp do posesji był możliwie najwygodniejszy.

Harmonogram prac:

  • 2 września – start prac
  • od 2 do 6 września – demontaż trakcji tramwajowej
  • od 5 września – demontaże chodników, jezdni, małej architektury, wiat, słupków itp
  • 25 września – rozpoczęcie prac na połowie tarczy skrzyżowania z Alejami Trzech Wieszczów (wraz ze zmianami na moście Dębnickim)
  • maj 2024 r. – rozpoczęcie prac na drugiej połowie tarczy skrzyżowania z Alejami Trzech Wieszczów
  • sierpień 2024 r. – zakończenie inwestycji (12 miesięcy od daty przekazania placu budowy).

W ramach inwestycji zaplanowane są następujące prace: wymiana torowiska, odnowienie chodników oraz kompleksowa modernizacja wszystkich sieci podziemnych. Dodatkowo wyremontowany zostanie mostek nad Rudawą oraz pętla tramwajowa „Salwator”. Głównym celem prac jest poprawa komfortu jazdy tramwajami. Po przebudowie składy będą jeździły ciszej, nie powodując silnych drgań. Modernizacja zwiększy również dostępność i przystosowanie tego obszaru do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Przebudowa ul. Kościuszki i Zwierzynieckiej realizowana będzie przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa, Wodociągi Miasta Krakowa SA oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA. Realizatorem prac będzie firma ZUE SA, z którą została podpisana umowa na kwotę 94 mln zł.

Informacje o postępach prac będą na bieżąco zamieszczane na stronach internetowych krakow.pl, zdmk.krakow.pl oraz w serwisie inwestycje.krakow.pl. Szczegóły dotyczące zmian w komunikacji miejskiej, w tym zasady zachowania ważności biletów okresowych na stronie internetowej ztp.krakow.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-09-14
Data aktualizacji: 2023-10-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź