Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Podróżujmy ekologicznie i dbajmy o klimat

Czwartą odsłonę kampanii „Kraków w dobrym klimacie”, przypadającą na sierpień i wrzesień, poświęcamy tematyce zrównoważonej mobilności. 

Fot. materiały prasowe

O nawykach transportowych przyjaznych klimatowi wiele mogliśmy się dowiedzieć m.in. podczas 6. BNP Paribas Green Film Festivalu, który gościł w Krakowie od 13 do 20 sierpnia i którego miasto Kraków jest partnerem. Drugi dzień festiwalu, pod hasłem „Transport jutra”, poświęcony był właśnie tematyce mobilności. Odbyły się projekcje krajowych i zagranicznych produkcji dotyczących m.in. transportu zbiorowego, indywidualnego, lotniczego, a nawet wodnego transportu towarowego. Była również możliwość wzięcia udziału w dyskusji, licznych warsztatach, przygotowane zostały także projekcje i warsztaty skierowane do najmłodszych widzów.

Sierpień był także ostatnim miesiącem, podczas którego można było odwiedzić wystawę interaktywną Ekoeksperymentarium zlokalizowaną w pawilonie przy ul. Wyłom w parku Zakrzówek. Wystawa zachęcała nas do podejmowania działań przyjaznych klimatowi w naszych gospodarstwach domowych.

We wrześniu zaprosiliśmy mieszkańców do wspólnych obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności. Kampania zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002, przypadła w dniach od 16 do 22 września. W tym roku jednym z wydarzeń zorganizowanych w ramach kampanii była Wielka Lekcja Ekologii – piknik organizowany na terenach zielonych przy TAURON Arenie Kraków. Obchody, jak co roku, zakończyły się Dniem bez samochodu, który zachęcał do korzystania z komunikacji zbiorowej możliwością darmowego przejazdu w tym dniu.

O wszystkich inicjatywach organizowanych w ramach kampanii „Kraków w dobrym klimacie” będziemy informować na bieżąco, dlatego zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej i Ekokalendarza, w którym będzie można znaleźć zapowiedzi wszystkich miejskich wydarzeń i profilu „Kraków w dobrym klimacie” na Facebooku.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-08-01
Data aktualizacji: 2023-09-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź