Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Krakowskie szkoły korzystają z Małopolskiej Tarczy Humanitarnej

Kraków otrzymał środki, dzięki którym 28 szkół organizuje dodatkowe zajęcia, warsztaty i spotkania integrujące uczniów z Polski i Ukrainy. Trwają one przez całe wakacje. Na ten cel przeznaczono aż 2 mln zł w ramach projektu grantowego Małopolska Tarcza Humanitarna.

Fot. pexels.com

Dofinansowanie zostało przyznane w ramach projektu grantowego realizowanego dzięki funduszom europejskim. Pierwsze aktywności były już realizowane w maju i czerwcu. Wówczas odbywały się między innymi dodatkowe zajęcia z języka polskiego i zajęcia wyrównawcze oraz przedmiotowe. Ważną częścią projektu są także zajęcia świetlicowe i dodatkowe, w ramach których dzieci i młodzież z Polski i Ukrainy mogły lepiej się poznawać.

Projekt potrwa aż do końca wakacji. W letnie miesiące organizowane są zajęcia sportowe, taneczne czy teatralne, a także wycieczki po Małopolsce oraz letnie półkolonie. Wszystkie mają charakter integracyjny.

Uczniowie mogą liczyć także na dodatkowe wsparcie psychologiczno-pedagogiczne specjalistów. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy poszczególnych placówek.

Działanie jest realizowane dzięki dofinansowaniu otrzymanemu przez Gminę Miejską Kraków w ramach projektu grantowego „Małopolska Tarcza Humanitarna. Fundusze Europejskie dla Ukrainy-Pakiet Edukacyjny” w ramach 15 Osi Priorytetowej REACT-EU (EFS) dla sprostania wyzwaniom migracyjnym – pakiet edukacyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-07-04
Data aktualizacji: 2023-08-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź