Biznes rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

TAURON Arena Kraków z nagrodą TheStadiumBusiness Awards 2023

TAURON Arena Kraków zdobyła nagrodę w TheStadiumBusiness Awards w kategorii: Sustainability & Community (Zrównoważony rozwój i społeczna odpowiedzialność), za projekt „Children’s Haven & Ukraine refugee suport” (Dziecięca Przystań, strefa rejestracji dla uchodźców, strefa UNHCR).

Nagroda dla Tauron Areny Kraków
Fot. materiały prasowe / TAURON Arena Kraków

Nagrody TheStadiumBusiness Awards zainaugurowano w 2010 r. Są jedynymi nagrodami, które doceniają całe spektrum osiągnięć i innowacji oraz liderów w globalnej branży zarządzania stadionami, arenami i obiektami sportowymi. Celem jest podnoszenie standardów branżowych oraz zwiększanie świadomości na temat sektora stadionów, aren i obiektów sportowych.

Pozostali nominowani w tej kategorii: TRUE Platinum zero waste certification (Mercedes-Benz Stadium/AMBSE), Go Green Report (Honeycomb Strategies/Philadelphia Eagles), Unbox Litter app (Indy Eleven/Unbox Sports Tech), „You Can Do Anything” Free Fit Area (RB Leipzig), Disability Matters Fixture (Leicester City FC).

Nagrodę w imieniu Areny Kraków SA odebrała Karolina Korusiewicz, dyrektor Biura Obsługi Imprez i Marketingu, podczas gali, która 28 czerwca odbyła się na stadionie Emirates Old Trafford w Manchesterze.

Nagroda dla Tauron Areny Kraków, Karolina Korusiewicz

Przypomnijmy, że po tym, jak w lutym 2022 roku Rosja zaatakowała Ukrainę, Kraków stał się jednym z ważnych ośrodków pomocy obywatelom Ukrainy, którzy szukali schronienia w naszym kraju. Spółka Arena Kraków SA, zarządzająca TAURON Areną Kraków, od początku angażowała się w pomoc uchodźcom. Przestrzeń areny niemal od początku konfliktu była wykorzystywana na realizację projektów, których celem było ich wsparcie.

8 marca 2022 r. w arenie otwarta została Dziecięca Przystań, 16 marca 2022 r. punkt rejestracji uchodźców, a 7 kwietnia 2022 r. punkt UNHCR – Agencji ONZ ds. Uchodźców.

Dziecięca Przystań to projekt zrealizowany przez Miasto Kraków, Grupę TAURON i Arenę Kraków SA. Operatorem programu była Fundacja Poland Business Run, a partnerem Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków „Zachód”. Dziecięca Przystań była miejscem dla ponad 100 dzieci w wieku 0–10 lat, w którym mogły spędzać czas, bawić się i ćwiczyć. Bezpłatne zajęcia były organizowane codziennie w salach konferencyjnych, lożach, foyer na poziomie B i w Małej Hali. W zajęcia w TAURON Arenie Kraków oraz atrakcjach organizowanych poza obiektem wzięło udział ponad 3700 dzieci.

16 marca w foyer TAURON Areny Kraków utworzony został punkt rejestracji uchodźców, w którym obywatelom Ukrainy nadawano numery PESEL. To jedyne miejsce w Polsce, w którym udzielana była kompleksowa pomoc uchodźcom. W trakcie działania punktu w TAURON Arenie Kraków obywatelom Ukrainy nadano ponad 31 tys. numerów PESEL.

Oprócz stanowisk Wydziału Spraw Administracyjnych UMK w TAURON Arenie Kraków działały także: Punkt Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Krakowskiego Centrum Świadczeń, Grodzkiego Urzędu Pracy, Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Pracowników Wydziału Spraw Administracyjnych wspierali pracownicy z Krajowej Administracji Skarbowej, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddziału w Krakowie oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Oddziału Regionalnego w Krakowie. Nieoceniona była także pomoc wolontariuszy oraz służb: Policji, żołnierzy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej i Straży Granicznej.

W kwietniu 2022 r. TAURON Arenie Kraków rozpoczął działalność punkt UNHCR – Agencji ONZ ds. Uchodźców (United Nations High Commissioner for Refugees), udzielający pomocy finansowej osobom, które uciekły z Ukrainy.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-06-28
Data aktualizacji: 2023-07-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź